iPhone 7 ve iPhone 7 Plus Satışları Artış Gösterdi

0
104

Apple, iPhone 8 akıllı telefonlarının çıkışının Eylül ayında yapılması bekleniyor. iPhone 8 akıllı telefonlarının çıkış yapacağı döneme kadarki süreçte tabi ki Apple’ın iPhone 7 ve iPhone 7 Plus modelleri gündemde olan akıllı telefon modelleri olarak biliniyor.

Haliyle Apple’ın yeni akıllı telefonlarına kadar markanın bu seri akıllı telefonların satışı üzerinde yoğunlaşmaya devam edeceği de belirtiliyor. iPhone 7 ve iPhone 7 Plus modellerine gelecek olan yazılım güncellemelerinin de serinin satışlarına bir hayli katkı sağlayacağı da düşünülüyor. Yapılan son satış araştırmaları da bu durumu net bir şekilde ortaya çıkardı.

iPhone 7 ve iPhone 7 Plus Satışları Arttı

Apple’ın en güncel akıllı telefonunun iOS 11 sonrasında baştan sona yenilenecek olmasından mı bilinmez ama yeni seri akıllı telefonların son satış verilerinde bir hayli yükselme elde ettiği ortaya çıktı. Ünlü araştırma şirketleri tarafından yapılan araştırmayla beraber Apple’ın iPhone 7 ve iPhone 7 Plus serisinde sadece son üç ay içerisinde bir yükseliş elde ettiği de ortaya çıktı.

iPhone 7 ve iPhone 7 Plus

Hatta Galaxy S8 serisinin pazarda %8.1’lik bir paya sahip olmasıyla beraber iPhone modellerinin satışının da bu seriyi geçtiği de iddia edildi. Apple’ın oldukça memnun olduğu belirtilen iPhone 7 ve iPhone 7 Plus satışlarının yükselmeye devam etmesiyle beraber kendi ülkesinde açık ara liderliği eline aldığı da belirtiliyor.

Avrupa Satışlarında Yükselme Var

Sadece Amerika bölgesinde değil bunun dışında iPhone 7 ve iPhone 7 Plus serisinin Avrupa satışlarında da bir artış olduğu belirtiliyor. Yeni seri akıllı telefonların satışlarının sürekli olarak artıyor olması, iPhone 8 modeli gelene kadar Apple’ın bu seriyle daha birçok başarıya imza atacağını da görebiliyoruz. Bunun yanı sıra iPhone 8 akıllı telefonların gelmesiyle beraber markanın bir hayli satış elde edeceği ve iPhone 7 serisini de geçeceği belirtiliyor. Yeni seri akıllı telefonların satışlarının ne kadar başarı elde edeceği ise merak konusu. Fakat tahminler oldukça iyimser.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?