iPhone 7 ve iPhone 7 Plus Hakkında Yeni Gelişmeler

0
876

Apple’ın bu yıl Eylül ayında tanıtacağı iPhone 7 ve iPhone 7 Plus hakkında her geçen gün yeni bilgiler sızdırılıyor. Bugün elde edilen bilgilere göre ise Apple’ın iPhone satışlarını bariz bir şekilde arttırmayı hedeflediği düşünülüyor. Özellikle Samsung’un ve LG’nin önümüzdeki günlerde tanıtacağı yeni amiral gemisi akıllı telefonları ile pazardaki satış oranlarını yükselteceği düşünülürken, Apple’ın pazardaki payını korumak ve hatta daha da arttırmak için sürekli çalışmalar yaptığı belirtiliyor.

iPhone 7 Hakkında Yeni Gelişmeler

Eylül ayında tanıtılması ve Ekim ayı itibariyle de satışına başlanması düşünülen yeni iPhone 7 ve iPhone 7 Plus‘ın kulaklı girişi olmayacağı neredeyse kesinleşti diyebiliriz. Apple’ın bu kulaklık girişinin kaldırılmasındaki ısrarının asıl sebebi de yine bugün sunulan bir rapor sayesinde öğrenilmiş oldu. Apple kulaklık girişini iPhone’dan çıkartarak iPhone 7’nin daha ince bir kasa ile kullanıcıların karşısına çıkmasını hedefliyor. Kulaklık girişine yer verilmeyecek ile iPhone modeli olacak iPhone 7’nin kalınlığının ise 6mm civarında olacağı tahmin ediliyor.

İşlemci konusunda Apple’ın iPhone 6S modellerinde Samsung ile çalıştığı ve A9 işlemcilerin bir kısmını da Samsung’un ürettiği biliniyordu. Ancak Apple iPhone 7’de kullanılacak olan A10 işlemcilerinin üretiminde Samsung ile çalışmayacak. iPhone 6S’e göre çok daha performanslı ve şarj konusunda da çok daha tutumlu olacak olan iPhone 7 ve iPhone 7 Plus’ın arka tarafında iki kamerayla gelmesi de muhtemel.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?