iPhone 7 Plus ve Note 8 Hız Testi

0
134

IFA 2017 öncesinde Samsung beklenen hamleyi yaptı ve yeni seri akıllı telefonlarını tanıttı. Note 8 modeli olarak tanıtılan yeni akıllı telefonlar ise üst segment akıllı telefonlar içerisinde ön planda yerini almayı başardı. Performansı ile dikkat çeken Note 8 akıllı telefonları yayınlandığı andan bu yanan merak edilen soru ise Apple ile karşılaştırma. Sektörün önde gelen iki markasının son seri akıllı telefonları Note 8 ve iPhone 8 arasındaki karşılaştırma merakla beklenmekte. Bunun yanında merak edilen bir diğer nokta ise Note 8 ile en güncel iPhone modeli olan iPhone 7 Plus’ın karşılaştırması. Peki, hangi telefon daha hızlı?

Note 8 Mi? iPhone 7 Plus Mı?

Aslında daha önce yayınlanan testlere baktığımız zaman Note 8 serisi akıllı telefonların 6 GB RAM bellek gibi farklarla çok daha önce olduğu görülüyordu. Yapılan son hız testi ise biraz daha farklı. Bu testle beraber telefonların uygulama açış hızları ve çekirdek performansları değerlendirilmiş durumda. Ayrıca mobil işletim sistemi uyumu konusunda da değerlendirmeler var.

İlk değerlendirmelerde oyun ve uygulama açılış hızları test ediliyor. Yapılan testlerde Note 8 akıllı telefonlarıyla iPhone 7 Plus akıllı telefonları arasında, Note 8 modelinin önde olduğu görülüyor. Note 8’in Full HD çözünürlük testlerinde de önde olduğunu söylemek mümkün. Burada 6 GB RAM bellek avantajlarını da net bir şekilde görebiliyoruz.

Mobil işletim sistemi uyumunda ise iPhone 7 Plus’ın biraz daha önde olduğu görülüyor. Tabii ki bu durumda iOS’un etkisi oldukça büyük. Note 8 yeni Android sürümlerinden sonrada daha stabil hale gelecektir. Ama şu an için iOS bir tık önde.

Genel çekirdek performanslarına indiğimiz zaman ise Note 8 ezici bir üstünlük sağlamış durumda. Çoklu çekirdek performanslarında önde olan Note 8, AnTuTu sonuçlarına göre de açık ara önde gözüküyor. Genel değerlendirmeye baktığımız zaman Note 8 modelinin çok daha önde olduğunu da belirtelim.

İlginizi Çekebilir: Apple iPod Desteği İçin Önemli Kararı Açıkladı

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?