iPhone 7 Plus Antutu Benchmark Liderliğini Kaybetti

0
755

Antutu Benchmark, dünyanın en önem verilen testlerinden biri olarak biliniyor. Akıllı telefon denildiğinde akla ilk gelen uygulamalardan biri olan Antutu Benchmark, akıllı telefonların performans testlerinin yapıldığı sistem olarak biliniyor. Yeni bir telefon alırken ya da telefonunuzu başka bir model ile karşılaştırırken kolaylıkla yararlanabileceğiniz Antutu Benchmark sistemi evrensel olarak da geçerli olan bir sistem.

Öyle ki uygulama üzerinde her yeni telefon sonrasında, özellikle amiral gemisi modellerinin çıkış yapmasından sonra liste değişikliğine gidiliyor. Puanlama sisteminde yapılan değişiklik doğrudan akıllı telefon sıralamalarını da değiştiriyor. Geçtiğimiz günlerde bu listenin bir kez daha değiştiğini de gördük. Bu kez iPhone 7 Plus akıllı telefonlarının ve genel listenin sıralamasının değiştiğini de belirtelim.

iPhone 7 Plus Sıra Kaybetti

Yayınlanan son listeye göre Antutu Benchmark sıralamasının değiştiği belirtildi. Bu kez doğrudan uzun süredir liste başı olan iPhone 7 Plus modelinin sıra düştüğü ortaya çıktı. Daha önce liste başı olan iPhone 7 Plus’ın liste düşmesinin nedeni ise yeni bir amiral gemisi akıllı telefon modeli. Listede ilk sıraya yerleşen akıllı telefon ise HTC U11 akıllı telefonları.

Çok kısa bir süre önce tanıtımı yapılan ve çok farklı yapısı ile dikkat çeken HTC U11 akıllı telefonlarının performans konusunda da tam bir başarı ürünü olduğu ortaya çıktı. Snapdragon’un yeni amiral gemisi modeli olan Snapdragon 835 serisinden güç alan akıllı telefonların, iPhone 7 Plus modelini de geride bıraktığını gördük. HTC U11 akıllı telefonlarının listede yer aldığı konum ilk sıra olsa da telefonların puanlamasında çok bir fark dikkat çekmiyor.

Antutu Benchmark

HTC U11 akıllı telefonlarının 180.079 puan aldığı görülüyor. Listenin bu şekilde ilk sırasında yer alan akıllı telefonların takipçisi olan iPhone 7 Plus modelinde ise 174.299 puan alındığını da söylemek gerekiyor. Yeni sıralamada her iki modeli de Samsung’un yeni amiral gemisi ve Xiaomi’nin yeni amiral gemisi takip etmekte. Antutu Benchmark sıralamasında iPhone 7 Plus’un yerinin kaybedilmesinin nedeni hakkında da bir açıklama var.

Yapılan açıklamaya göre testlerinde iOS 10.3 sürümüyle yapıldığı belirtiliyor. iPhone 7 Plus modelinde iOS 10.3 sonrasında performans düşüşü yaşandığı ve puanlarda da düşme yaşandığı belirtiliyor. Belki bu nedenle değil ama bu durumunda iPhone 7 Plus modelinin sıra kaybetmesinde önemli olduğunu da belirtelim.

Antutu Benchmark

Muhtemelen iOS 11 işletim sistemini kullanmaya başladığımızda, yeni dosya biçimleri ve yeni iyileştirmelerle beraber hız artışı sağlanacak. Bu şekilde Plus modelin puanlarının bir kez daha artacağı da gündemde. Özellikle depolama teknolojisinde yapılan değişiklik puanları oldukça arttıracaktır.

 

Önceki İçerikHaftanın En İyi Ücretsiz İOS Oyunları
Sonraki İçerikSamsung, Apple’a Ne Kadar Ekran Üretecek?
Uzun zamandır mobil teknolojiler üzerinde çalışmalar yapan ve teknoloji dünyasını yakından takip eden İbrahim, yaptığı çalışmalarla teknoloji dünyasında elde ettiği deneyimleri AppleUzmani.net üzerinden paylaşmakta.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?