iPhone 7 & iPhone 7 Plus’ın Bataryası Daha Büyük Olacak

0
80

Apple’ın bu yılın Eylül ayında tanıtacağı iPhone 7 ve iPhone 7 Plus modellerinde daha büyük bataryalar kullanacağına dair sızıntılar gelmeye başladı. iPhone 7 modelinde 1735mAh değerine sahip bir batarya kullanılacakken, iPhone 7 Plus modelinde ise 2810mAh kapasitesinde batarya kullanılacak. Bu batarya kapasitelerinin Apple’ın yeni nesil işlemcisi A10 ile çok daha uzun pil ömrü sunabileceği düşünülüyor.

Şuanda Apple’ın en güçlü iPhone modelleri olan iPhone 6S ve iPhone 6S Plus modellerinin batarya kapasiteleri ise 1715 ve 2750mAh kapasitelerinde bataryalara sahip. Böyle bir karşılaştırma sonucunda iPhone 7’de çok da büyük bir fark olmayacağını düşünebilirsiniz. Ancak A10 işlemcileri ile Apple’ın performansı arttırırken, batarya kullanım süresinde çok daha tasarruflu olması bekleniyor.

Bunların yanında ise iPhone 7’nin boyutlarının yaklaşık olarak iPhone 6S modelinde benzemesi beklenirken, iPhone 7’nin biraz daha ince bir kasaya sahip olması bekleniyor. 3.5mm’lik Kulaklık girişinin ortadan kaldırılması ve iPhone 7 Plus’da çift kameranın bulunması ise Apple’ın yapacağı en radikal değişiklikler olarak görülüyor.

İLGİLİ HABER:  iPhone XI Nasıl Bir Telefon Olacak? Beklentiler Neler?

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?