iPhone 7 İçin Bluetooth İddiaları

0
73

Apple’ın akıllı telefon serileri içerisinde açık ara en iyi modellerden biri olarak gösterilen iPhone 7 akıllı telefonları artık piyasaya tam olarak çıkışı için gün sayıyor. Sadece Apple tarafından yapılan tanıtımla beraber değil bunun dışında Apple’a yakın kaynaklar tarafından da birçok özelliği hakkında yeni bilgiler verilen akıllı telefon serisi için ise ön siparişlerin tamamlanmaya başlamasıyla beraber kullanıcı yorumları da gelmeye başladı. Kullanıcılardan ise genel olarak gelen yorumlar arasında seride yaşanan sorunlar gündeme getirildi. İlk olarak kulaklıkların çalışmasında yaşanan sorunlar, bu sorunların çözülmesiyle beraber telefondan tıslama benzeri seslerin geldiğine ilişkin yaşanan sorunlar, bunun dışında konuşma sırasında ses sorunlarının yaşandığı iddiaları derken Apple’ın iPhone 7 ile beraber zorlu bir döneme de giriş yaptığı açıklamaları gelmişti.

Yaşanan sorunları ve yeni işletim sistemine uyum aşamalarında yaşanan sorunları çözmek için ise sıkı bir çalışma yapan Apple, kısa süre içerisinde tüm bu sorunlar için yeni yeni güncellemeler yayınlamaya başladığını da açıklamıştı. Özellikle kulaklık ve sistem sorunları ile ilgili olan sorunların çözüme kavuşturulması için çalışmalar yaptığını açıklayan Apple’ın yayınladığı son güncelleme sonrasında ise sorunların büyük bir kısmının çözüldüğü açıklanmıştı.

Şimdi Bluetooth Sorunu İddiaları Gündemde

Her ne kadar Apple bir bir sorunları çözdüğünü açıklasa da hala kullanıcılardan olumsuz yönde yorumlarda gelmeye devam ediyor. Özellikle bağlantılar konusunda telefonun hala bazı sorunlara neden olduğu iddialara arasında. Zira iddialara göre iPhone 7 araç içi Bluetooth bağlantısını bir türlü gerçekleştiremiyor. Özellikle BMW serisi araçlarında eşleştirme sorununun ortaya çıkmasıyla beraber bu konuda da kullanıcılardan mesajlar alan Apple’ın Bluetooth sorununu doğrulamadığını da belirtelim.

Araç içi eşleşme durumunda yaşanan bu sorunun muhtemelen yazılımsal bir sorun olduğu düşünülse de Apple’ın bu alanda yapacağı açıklamada meraklan beklenmekte. Zira söz konusu sorunun çözümü için Apple tarafından iddiaların kabul edilmesi halinde yeni bir yazılım güncellemesinin daha yayınlanması da bekleniyor. Bu durumda da Apple’ın iPhone 7 için eleştiri alacağı da kesin.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?