iPhone 7 Hakkındaki Söylentiler Devam Ediyor

0
1084

Apple’ın en yeni akıllı telefonu olan iPhone 6S’in piyasa çıkmasının üzerinden henüz bir kaç ay geçmiş olsa da iPhone’un bir sonra ki versiyonu olması beklenen iPhone 7 hakkındaki söylentiler ise giderek artıyor.

iPhone 7 Ne Zaman Tanıtılacak ?

İlk tahminlere göre Apple iPhone 7 her yıl olduğu gibi Apple’ın Eylül ayında düzenleyeceği bir etkinlik ile tanıtılacak. Ancak Apple’ın iPhone 7’yi ne zaman piyasaya süreceği hakkında kesin bir bilgi olmasada, yine tahminlere göre satışının ülkemiz için Ekim ayının sonlarını bulacağı yönünde. Tabi ki bu bilgiler değişiklik gösterebilir.

iPhone 7 Ne Zaman Satılacak

iPhone 7‘de Olması Beklenen Tahmini Özellikler

iPhone 7 hakkındaki söylentilerin başlıca kaynağı, Apple ürünleri hakkında bir çok kez başarılı tahminler yapan Cue Ming-Chi Kuo.

 1. iPhone 7 A10 Çip ile Gelecek

  iPhone 6S modellerinde Apple’ın A9 işlemci kullanmasından sonra bir sonra ki neslin ise A10 serisi ile gelmesi bekleniyor. A10 işlemcilerin özellikleri hakkında tahminler olmasada bazı iddialara göre A10 işlemciler Intel tarafından üretilecek.

 2. iPhone 7 3GB Ram ile Gelecek

  Yine bir başka iddiaya göre ise Apple’ın 2016 yılında piyasaya sürmeyi düşündüğü iPhone 7’de 3 GB ram kullanmayı düşünüyor. Apple ilk kez iPhone 6S modeline 2GB ram kullanarak bir değişikliğe gitmişti ve iPhone 7 ile bu değişikliğe devam edeceği düşünülüyor.
  iPhone 7 Fiyatı

 3. iPhone 7 Dayanıklı Ekranla Gelecek

  iPhone 7’den önceki neredeyse tüm iPhone modellerinde ortak bir nokta vardı o da iPhone’un yere düşürülmesiyle birlikte ekranının çatlamasıydı. Ancak Apple’ın bu kez iPhone 7 için bir önlem alacağı ve böylece ekran kırılmasının önüne geçeceği düşünülüyor.

 4. iPhone 7 Su Geçirmeyecek

  Apple’ın aslında iPhone 6S modelinin su geçirmediği biliniyor ancak bu konuda bir sertifikası yok. Apple iPhone 7 için su geçirmezlik sertifikası alacağı düşünülüyor.

iPhone 7 Ne Kadar Olacak ? iPhone 7 Fiyatı Tahmini

iPhone 7’nin satış fiyatı hakkında henüz bir netlik yok. Özellikle ülkemizdeki dolar kuruna da çok bağlı olarak değişkenlik gösterebilir. Ancak iPhone 6S’in 3100 TL’den satışa sunulduğunu göz önünde bulundurursak iPhone 7’nin satış fiyatı ise 3000 TL ile 3500 TL aralığında olması bekleniyor.

iPhone 7 Tanıtım Videosu

iPhone 7 için beklenen özellikleri anlatan kısa bir videoyu aşağıdan izleyebilirsiniz.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?