iPhone 7 Hakkında Herşey Burada

1
2281

Apple’ın yeni iPhone modeli olacak olan iPhone 7 için ortaya bir çok iddia atıldı ve çok şey yazıldı, çizildi. Son olarak iPhone 7 hakkında neler öğrendik, hangi iddialar var bunları bir araya getirdik ve bu haberimizde hepsini sizler için derledik.

Güncelleme: iPhone 7 sayfamızı ziyaret ettiniz mi? Buradan buyrun: iPhone 7

Apple iPhone 7’yi Ne Zaman Tanıtacak ?

Aslında iPhone 7 hakkında cevaplayabileceğimiz en kolay sorulardan birisi bu. Çünkü biliyoruz ki Apple her yıl Eylül ayında düzenlediği tanıtım etkinliklerinde bir yeni iPhone modeli tanıtıyor. 2016 Yılının Eylül ayında yapacağı etkinlikte ise iPhone 7 ve iPhone 7 Plus’ın tanıtılmasını bekliyoruz.

iPhone 7 Ne Zaman Satışa Çıkacak ?

Apple Eylül ayında yaptığı tanıtım etkinliklerinden hemen sonra iPhone’u satışa çıkarmıyor. Yaklaşık olarak iPhone’un satışa çıkması ise Ekim ayının sonları ve Kasım ayının başlarında oluyor. Ancak ülkemize gelmesi ise tabi ki biraz daha zaman alıyor.
Apple iPhone 7 Tanıtımı

iPhone 7’nin Satış Fiyatı Ne Kadar Olacak ?

Bu soruyu cevaplamadan önce şuna değinmek gerekiyor. iPhone 6S modelinin 16GB’lık versiyonunu alan kullanıcılar video çekmek istediklerinde yetersiz alan sorunlarıyla karşılaştılar. Yani artık 16 GB’lık versiyonlar iPhone için yeterli değil. Eğer Apple 16 GB iPhone 7 üretmez ise en düşük fiyatlı iPhone 7 64GB hafızaya sahip olacağını söyleyebiliriz.

iPhone 7 64GB’ın fiyatı ise ABD’de 749 Dolar civarından başlamasını düşünüyoruz. Çünkü iPhone 6S modeli 649 Dolar’dan satışa çıkarılmıştı ancak 16 GB’lık versiyonuydu. Eğer Türkiye’de Dolar bugün ki seviyelerinde olursa ve vergide herhangi bir değişiklik olmazsa iPhone 7 64GB modelinin Türkiye fiyatı olarak 3500 TL olmasını bekliyoruz.

iPhone 7 Teknik Özellikleri

iPhone 7 Teknik Özellikleri Nasıl Olacak ?

Teknik özelliklerine şöyle bir bakmak gerekirse öncelikle Apple’ın Eylül ayında düzenleyeceği tanıtım etkinliğinde iPhone 7’yi iOS 10 işletim sistemi ile birlikte tanıtmasını bekliyoruz.

İki farklı ekran seçeneğiyle gelecek olan iPhone 7’nin 4.7 inçlik bir model olması ve iPhone 7 Plus’ın ise 5.5 inçlik bir model olması bekleniyor. 4.7 inçlik model olan iPhone 7’nin FULL HD olması, iPhone 7 Plus’ın ise 2K çözünürlükte olması bekleniyor.

iPhone 7’nin sahip olacağı işlemcinin ise yeni nesil A10 işlemcilerin olması bekleniyor. A10’un çift çekirdekli ya da üç çekirdekli olması muhtemel. Bunun haricinde ise 2 GB ram ile gelecek olan iPhone 7’nin yine bir önceki seriye göre oldukça hızlı olması bekleniyor.

Her ne kadar A10 işlemcilerin ne kadar enerji tüketeceğine dair bir bilgimiz olmasa da yine güvenilir kaynaklardan edinilen bilgilere göre iPhone 7’nin 3100 mAh batarya ile gelmesi bekleniyor.

iPhone 7’nin Kamerası Çok Daha Kaliteli Olacak

iPhone 7’nin ön kamerasının 5 megapiksel olması beklenirken arka kamerasının ise 12 megapiksel olacağı konuşuluyor. Zaten hali hazırda iPhone 6S modellerinde olan 4K video çekebilme özelliğinin yine iPhone 7’lerde de olması bekleniyor.

Bazı iddialara göre ise iPhone 7’nin arkada iki kamerası olacağı yönünde. Ancak Apple’ın tasarım konusunda ne kadar iddialı olduğunu hepimiz biliyoruz. Arkada iki kamera olması tasarımı biraz olsun bozacak olduğunu düşündüğümüzden dolayı bu iddiaya pek sıcak bakmıyoruz.

iPhone 7
Foxconn çalışanı tarafından sızdırılan iPhone 7

iPhone 7 Standart Kulaklık Girişine Sahip Olmayacak !

Apple’ın yapması beklenen en radikal değişikliklerinden birisi de kulaklık girişi yönünde olacak. Hatta bazı Apple hayranları bu iddiayı duyduklarında imza kampanyaları başlatmış ve bunun ekstra maliyetlere yol açacağını söyleyerek Apple’ın 3.5mmlik kulaklık girişini kullanmasını istemişlerdi. Ancak halen daha Apple tarafından açıklanmış birşey yok. Yani Apple’ın iPhone 7 modellerinde kulaklık girişine rastlamamız pek muhtemel.

iPhone 7 Su Geçirmeyecek

Aslında bunu iPhone 6S içinde duymuştuk. Bazı kullanıcıların yaptıkları ufak testlerde de iPhone 6S’in aslında su geçirmediği söylenmişti ve doğrulanmıştı da. Ancak Apple’ın bu konuda almış olduğu resmi bir sertifikası yok. iPhone 7 ile birlikte artık kesin olarak su geçirmeme özelliğine sahip olacak diyebiliriz.

iPhone 7 Su Geçirmez

iOS 10 ile Birlikte Gelecek

iPhone 7 gelirken beraberinde iOS 10 işletim sistemini de getirecek. iOS 10’un görünümü veya özellikleri hakkında şuanda bir netlik yok ancak iOS 9.3 Beta sürümlerinden tahminlerle yola çıkarak bize daha çok yenilikler sunacaklarını söyleyebiliriz.

1 YORUM

  1. Değerli hocam çok teşekkür ederim makalenizi okudum ve bilgi paylaştığınız için cani gönülden teşekkür ederim size

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?