iPhone 7 Daha Büyük Bataryaya Sahip Olacak

0
357

Apple’ın Eylül ayında tanıtacağı yeni iPhone modeli olan iPhone 7 hakkında çıkan sızıntılara her gün bir yenisi daha ekleniyor. Bugün itibariyle gelen sızıntıların arasında ise iPhone 7’nin daha büyük bir bataryaya sahip olacağı yönündeydi. Aslında iPhone 7 modelinde 3.5mmlik kulaklık girişine yer verilmeyeceğini düşündüğümüz zaman Apple‘ın iPhone 7’nin bataryasını büyütmesi gayet muhtemel.

Ortaya atılan bir başka iddiaya göre ise iPhone 7 modelinin seramik bir yapıya sahip olması. Daha önce HTC One S modeli seramik yapıda üretilmişti ancak kullanıcılar bundan pek memnun kalmamışlardı. Fakat Apple’ın bu değişikliği nasıl karşılanacak şimdiden bunu tahmin etmek zor.

iPhone 7 Bataryası

iPhone 7 için üretildiği iddia edilen bu bataryanın görseline baktığımız zaman 7.04Whr kapasiteli bir batarya olduğunu görebiliyoruz. Daha önceleri iPhone 6S modelinde 6.61Whr kapasiteli bir bataryaydı yani iPhone 7 modelinde mAh değerini şuanlık bilemesekte daha büyük kapasiteli batarya kullanılacak.

iPhone 6S’de bile kaliteli bir kullanım süresi elde edebilmişken, iPhone 7 modelinin çok daha uzun şarj süresine sahip olacağını söyleyebiliriz. Bakalım Apple’ın Eylül etkinliğine kadar daha ne gib sızıntılar olacak.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?