iPhone 7 Cephesinde Yeni Gelişmeler Var

0
118

Apple, Eylül ayında yeni modeli olan iPhone 7 ile karşımıza çıkacak. Eylül ayına kadar bir çok sızıntının daha gelerek, Apple’ın neredeyse hiç bir sürpriz yapma şansı bırakılmayacak gibi görünüyor. Ancak yine de, tedarikçiler tarafından sızdırılan bilgilerin ne kadar doğru olduğu tartışılır. iPhone 7 konusunda yeni gelen sızıntılar ise tekrar depolama alanları ile ilgili.

Mobi Picker adlı internet sitesinin hazırladığı raporda, Apple’ın iPhone 7 modelinde aynı iPhone 6S modelinde olduğu gibi 16/64 ve 128GB depolama alanı seçenekleri ile gelmesi bekleniyor.

Ancak iPhone 7 Plus (Pro) modelinin ise 32/128/256GB depolama seçenekleri ile gelmesi bekleniyor. Apple’ın bu yeni depolama seçenekleri için SanDisk’in ürettiği depolama birimlerinin kullanılması bekleniyor.

iPhone 7 yeni

iPhone 7’de kullanılacak ram kapasitesinin 2 GB olması beklenirken, iPhone 7 Plus modelinde ise 3 GB ram kapasitesinin kullanılması bekleniyor. Plus modelinin daha yüksek donanımsal özelliklere sahip olması, Apple’ın bundan sonra izleyeceği bir politika olarak görünüyor.

Apple, Ön Kameraya Önem Verecek

Eylül ayında tanıtılacak olan iPhone 7 ve iPhone 7 Plus modellerinde Apple’ın ön kamerayı biraz daha geliştireceği düşünülüyor. Bir önceki nesil olan iPhone 6S modelinde 5 Megapiksel kamera çözünürlüğüne yer verilmişti, iPhone 7’de ise ön kamerada 8 megapiksel çözünürlüğün kullanılması bekleniyor.

iPhone 7’de hızlı şarj teknolojisinin de kullanılması bekleniyor. Bir başka özellik ise 3.5mmlik kulaklık girişinin kaldırılması ve Lightning girişinin bu amaçla kullanılması bekleniyor.

İLGİLİ HABER:  AirPods Pro Aktif Gürültü Engelleme Sorunu

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?