iPhone 6S’in Kesinleşen Özellikleri

0
949

Apple 9 Eylül tarihinde yaptığı etkinliğinde yeni akıllı telefonları olan iPhone 6S ve iPhone 6S Plusmodellerini tanıttı. Ancak Apple yaptığı bu tanıtımlar sırasında hayranlarına telefonların teknik özellikleri hakkında çok fazla bilgi verilmedi. Fakat Apple tarafından doğruluğu kesinleşmiş olan bazı bilgileri de buradan Apple hayranları ile paylaşacağız.

Apple iPhone 6S Modelinin bir önceki modeli olan iPhone 6’ya göre 100 Mah. daha küçük bir bataryası olduğu doğrulandı. Ancak iPhone 6S modelinde kullanılan yeni çip olan A9 sayesinde telefon daha az batarya tüketecek ve böylece pil ömrü iPhone 6 kadar olabilecek.

Ancak iPhone 6S Plus modelinde ise bataryanın 2915 Mah değerinde olduğunu ve bu değer sayesinde pil ömrünün oldukça yeterli olduğunu biliyoruz.

iPhone 6S Modelleri 2 GB Rame Sahip

Apple’ın da bu bilgiyi doğruladığı artık kesinleşti. iPhone 6S modellerinin 2 GB ram ile geleceğini söyleyebiliriz.

12 Megapiksel Kamera ve 4K Video Çekebilme Özelliği

Apple kamerasında da büyük gelişmelere imza attı. Buna göre iPhone 6S modellerinin arka kamerası 12 Megapiksel ve ön kamerası da 5 Megapiksel olacak. Ayrıca akıllı telefonların yeni modası olan 4K videoçekebilme özellikli telefonlar arasında iPhone 6S’de girmiş oldu.

3D Touch ve Daha Sağlam Ön Cam

Apple’ın yeni teknolojisi olan 3D Touch özelliği sayesinde iPhone 6S kullanıcının ekrana basma hassasiyetini hissedecek ve buna göre seçenekler sunacak. Örneğin Kamera uygulamasına sert bir şekilde basıldığında selfie moduna otomatik olarak geçecek. Ancak bu kullanım sırasında iPhone 6S’in camına zarar gelmesini önlemek adına Apple bu kez daha sağlam ve daha kaliteli bir ekran camı kullanmayı tercih etti.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?