iPhone 6s’in Ekran Çözünürlüğü ve İşlemcisinin Detayları Belli Oldu

0
1025

Tanıtımına sayılı saatler kalan iPhone 6s ve iPhone 6s Plus’ın hakkında ortaya çıkan söylentiler artarak gelmeye devam ediyor. Çin kaynaklı ortaya çıkan detaylarda iPhone 6s’in ekran çözünürlüğü ve işlemcisine dair detaylar verildi.

GeekBar, iPhone 6s ve 6s Plus’a güç verecek olan A9 işlemciye ait olduğu söylenen iki farklı fotoğraf paylaştı. Ne yazık ki görsellerle birlikte herhangi bir teyit, depolama kapasitesi, RAM miktarı gibi konularda daha fazla bilgi gelmedi.
Apple-A9-islemci

Apple-A9-islemci-arka

Diğer detay ise Çin’li blog sitesi Weibo’da yayımlanan haberle geldi. Apple’ın iPhone 6s ve 6s Plus’la 2K ekran çözünürlüğüne gideceği iddia edildi. Sözde iPhone 6s’in ekran çözünürlüğüne dair parametreler paylaşıldı. 5.5 inç iPhone 6s Plus’ın 2208 x 1242 piksel çözünürlükle (460 ppi), 4.7 inç iPhone 6s’in 2000 × 1125 piksel çözünürlükte (480 ppi) olacağı belirtiliyor.

iphone-6s-ekran-cozunurlugu

iPhone 6s ve 6s Plus hakkında ortaya çıkan ekran çözünürlüğü detaylarına bakıldığı zaman, iPhone 6s’in piksel yoğunluğunda yükseltme yapıldığı ve iPhone 6s Plus’ın 6s’e göre daha düşük piksel yoğunluğuna sahip olacağı görülüyor.

Elbette ki tüm bu detaylar doğrulanmış değiller ve en nihai bilgiler Apple’ın paylaşacakları olacak. Tüm bu merak edilen detaylar ise 9 Eylül’de Apple’ın Türkiye saati ile 20:00’da yapacağı etkinlikle ortaya çıkacak. Ve belirtmek isteriz ki etkinliği sitemiz üzerinden canlı anlatımımız ile takip edebileceksiniz.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?