iPhone 6s’e Dair Yeni İddialar: Pembe Renk Seçeneği ve Force Touch Teknolojisi

0
1836

Wall Street Journal’ın yayınladığı son rapora göre Apple bu yıl yeni sürprizler yapabilir.

Özellikle dergi daha önce yayınlanan Force Touch teknolojisinin yeni nesil iPhone’lar da yerleşik olduğunu da doğruladı. Bu teknoloji Apple Watch ve yeni MacBook’larda kullanılmıştı. Bu yıl tanıtılacak olan iPhone 6s’te de bu yeni teknoloji ekran üzerinde kullanılacak ve ekran üzerinde yeni komutların kullanılmasının da önü açılmış olacak.

Ayrıca dergi Apple’ın 4 inç ekrana sahip yeni bir iPhone modelini bu yıl piyasaya sürmeyi planladığını iddia ediyor.

Hatta dergi Apple’ın renk yelpazesine pembe rengi ekleme fikri olduğunu da ekliyor. Apple’ın şu an mevcut 4.7 inç ve 5.5 inç iPhone ekranı çözünürlüğünü koruyacağını belirterek, altın, uzay grisi ve gümüş rengi alüminyum kasaya pembe rengi ekleyeceğini düşünüyor. Hatta şu an tasarımcıların pembe rengi test ettikleri düşünülüyor.

Apple pembe rengi iPod modelinde kullanmıştı. Yani bu renge yabancı değil ve amiral gemisi iPhone üzerinde de kullanmamasıiçin hiç bir sebep göremiyorum.İddiaların  doğruluğu zamanla belli olacak olsa da yine de bunların birer iddia olmaktan öteye geçemeyeceği gerçeğini de unutmamak lazım. Ancak Apple’ın Force Touch teknolojisini yeni nesil iPhone’lar üzerinde kullacağına kesin gözü ile bakılıyor.

iPhone 6s için bir diğer söylenti ise RAM miktarı konusunda olmuştu. Yeni nesil iPhone’lar da 2 GB RAM’in kullanılacağı diğer beklentiler arasında.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?