iPhone 6s ve iPhone 6’nın Ekran Paneli Karşılaştırması

0
1770

MacManiack, iPhone, iPad ve Mac’in parça ve aksesuarlarının satışını yapan bir firma. Firma varolan iPhone 6 ekran paneli ile iPhone 6s’e ait olduğunu iddia ettiği bir ekran panelini karşılaştırdı ve bununla ilgili bir video paylaştı.

iPhone 6’nın ve iPhone 6s‘e ait olduğu söylenen ekran panelleri yan yana getirildiğinde birbirine çok benzer oldukları görülüyor. Aynı boyutta oldukları, FaceTime kamera ve yakınlık sensörünün aynı yerde yer aldığı görülüyor. Ancak yine de bazı önemli farklılıkların var olduğu görülüyor.

Sözde iPhone 6s’e ait olduğu söylenen ekran paneline dikkatli bakıldığında Force Touch teknolojisi ile donatıldığı ve sol üst köşesinde Force Touch konnektörünün yer aldığı görülüyor. iPhone 6s’de ekran daha esnek bağlantı elemanlarına sahip olduğu, dokunmatik LCD kimliği ve sayısallaştırıcı konnektörü LCD arka koruyucu plaka yerine alınmış.

Yaklaşan iPhone 6s ve iPhone 6s Plus öncesi akıllı telefonları için birden fazla bileşen tedarik zinciri içerisinde lansman öncesinde sızdırılmaya devam ediyor. Çinli telefon onarım şirketi GeekBar benzer görünümlü üç fotoğraf paylaşmış, iPhone 6s’in ekran panelinden cihazın sözde arka kısmına kadar, pil ve daha fazla parçası ortaya çıkmıştı. Zannediyoruz ki daha da çıkmaya devam edecek ve tüm bu gelişmeleri sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?