iPhone 6S Türkiye Fiyatları, iPhone 6S Nereden Alınır ?

0
2102

Apple’ın yeni gözde telefonları olan iPhone 6S ve iPhone 6S Plus modelleri dün itibariyle satışa çıktı. Ancak Türkiye şartları altında iPhone 6S sahibi olmak eskisi kadar kolay değil çünkü en uygun fiyatlı olan iPhone 6S modeli 3099 TL’den başlıyor. Fiyatlar iPhone 6S veya iPhone 6S Plus olmasına göre değişiklik gösteriyor aynı zamanda telefonların GB’larına göre de fiyatlarda değişiklik oluyor.

iPhone 6S Nerede Satılıyor ? Nereden Alınır ?

iPhone 6S Türkiye genelinde aşağı yukarı her teknoloji mağazasında bulunuyor diyebiliriz. Ancak tabi ki Apple’ın kaynağı olan Zorlu Center ve Akasya AVM‘lerde bulunan Apple mağazalarında bulunan iPhone 6S stoğu en fazla olanları. iPhone 6S’i Türkiye’den almak isteyenler için tavsiyemiz Apple mağazasından almaları olacaktır.

iPhone 6S nereden alınır

iPhone 6S’i ABD’den Alan 1200 TL Kar Ediyor

iPhone 6S’i Türkiye’deki vergilerden dolayı ve doların yüksek olmasından dolayı almak istemeyen kullanıcılar ABD’den almayı tercih ediyorlar. Çünkü ABD’den alınan ve daha sonra Türkiye’ye getirilen bir iPhone 6S modeli ve Türkiye’den alından bir iPhone 6S modeli arasında fiyat olarak 1200 TL fark bulunuyor.

Bu sebepten dolayı iPhone 6S’i yurt dışından alıp daha sonra Türkiye’de kayıt ettirmek en mantıklı seçenek olarak gözüküyor.

Yurt Dışından Alınan ile Türkiye’den Alınan Arasında Fark Yok

iPhone 6S‘i Türkiye’den ve ABD’den ya da yurt dışında herhangi bir yerden aldığınız cihaz arasında fark bulunmuyor. Tek fark fiyat oluyor. Sadece Arap ülkelerinden alınan iPhone modellerinde Facetime özelliği bulunmuyor. Bunun haricinde ise bulunan bir fark yok.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?