iPhone 6S Türkiye Fiyatı Ne Kadar ? iPhone 6S Türkiye’ye Ne Zaman Gelecek ?

1
1380

iPhone 6S 12 Eylül tarihinde ön siparişe açıldı, daha sonra 25 Eylül tarihinden itibaren de 12 ülkede Apple Store’larda satışlarına başlandı. Ancak iPhone’un yeni modelleri olan iPhone 6S ve iPhone 6S Plus’ın Türkiye’ye ne zaman geleceğine dair net bir bilgi yoktu, bu bilgi de geçtiğimiz günlerde Apple.com.tr’de yayınlanan tarihle kesinleşmiş oldu.

iPhone 6S Türkiye’ye Ne Zaman Gelecek ?

iPhone 6S ve iPhone 6S Plus modelleri 16 Ekim tarihinden itibaren Türkiye’de Apple Store ve yetkili satıcı mağazalarında bulunabilecek. Ancak iPhone 6S modellerinin Türkiye satış fiyatları ise Apple hayranlarını biraz üzecek cinsten.

iPhone 6S Ne Kadar ?

Apple’ın 16 Ekim’de Türkiye’de satışa sunacağı iPhone 6S ve iPhone 6S Plus modellerinin özellikle Türkiye’deki Dolar kurunun yüksek olmasından dolayı eski iPhone modellerine göre bir hayli yüksek. Edinilen bilgilere göre iPhone 6S 16 GB Türkiye’de 3.099 TL‘den satışa sunulacakken, iPhone 6S 64 GB modeli 3499 TL ve iPhone 6S 128 GB’lık modeli ise 3899 TL’den Türkiye’de satışa sunulacak. iPhone modellerinin bu fiyatlarına tüm vergiler de dahil edilmiştir.

Ayrıca iPhone 6S Plus 16 GB 3499 TL, iPhone 6S Plus 64 GB 3899 TL ve iPhone 6S Plus 128 GB’lık modeli ise 4299 TL’den alıcılarını bulacak.

iPhone 6S Türkiye Satış Fiyatı

iPhone 6S’in Öne Çıkan Özelliği 3D Touch

Apple’ın yeni cep telefonu modelleri olan iPhone 6S’lerin en çok göze çarpan özelliklerinden birisi de 3D Touch özelliği. Bu özellik sayesinde iPhone modelleri artık telefonun ekranına ne kadar hassas dokunduğunuzu algılayabiliyor ve buna göre tepkiler verebiliyor.

Örneğin Mesajlar bölümündeyken bir mesaja girmeden içeriğini okumak için onun üzerine hafifçe dokunmanız yeterli oluyor. Böylece eskiden olduğu gibi tek tek mesajların içeriğine girip geri gelmek gibi dertlerden kurtulmuş oluyorsunuz.

Ayrıca Kamera uygulamasına yine aynı şekilde dokunduğunuzda karşınızda Selfie, Video gibi seçenekler çıkıyor ve daha kamera uygulaması açılmadan siz ne çekmek istediğinizi belirtmiş oluyorsunuz ve uygulama zaman kaybetmeden bu şekilde açılıyor.

iPhone 6S

iPhone 6S ile Hareketli Fotoğraflar Çekmek Mümkün

iPhone 6S sayesinde yeni gelen bir diğer özellik ise Live Photos. Bu özellik sayesinde aynen video çeker gibi fotoğraflar çekebileceksiniz. Ancak videodan ayrılan en büyük özelliği Live Photos’da çektiğinizin fotoğrafın son 2 – 3 saniyesi bulunuyor.

Daha Uzun Pil Ömrü

iPhone 6S modellerinin pil ömrü önceki modellere göre daha uzun olacak. Aslında bu sorun iOS 9 işletim sistemi ile çözüldü ancak iPhone 6S modelleri de iOS 9 işletim sistemi yüklü olarak geldiğinden dolayı pil ömrü eski iPhone’lardan çok daha iyi durumda olacak.

4K Video Çekebilme Özelliği

iPhone 6S modelleri arkada 12 Megapiksel kameraya sahip ve aynı zamanda iPhone 6S arka kamerası sayesinde 4K videolar çekebiliyor.

iPhone 6S Tanıtım Filmi

1 YORUM

  1. İphone 6S’ te aşırı ısınma sorunundan bahsediliyor. Bu hususta bi duyumunuz yâhût bilginiz var mı acaba? Aydınlatabilir misiniz?

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?