iPhone 6S Pil Sorunu

8
1974

Apple’ın iPhone pilleriyle olan sorunları bir türlü son bulmuş değil. Hatta bunun üzerine yeni olarak iPhone 6S cihazlarında da pilin takılı kalmasıyla ilgili bir sorun ortaya çıktı. iPhone 6S kullanıcılarının büyük bir çoğunluğu Apple ile iletişime geçerek cihazlarının ana ekrandaki pil yüzdesinde takılı kalma durumu olduğunu ve pilin bir anda azaldığını söylediler.

Apple tüm bu şikayetler için şuanda bir çözüm yayınlamış değil. Ancak ortaya atılan iddialara göre iOS 9.2.1 güncellemesi önümüzdeki hafta içerisinde verilecek ve bu güncelleme ile pil sorunu ortadan kaldırılmış olacak.

iPhone 6S Pil Sorunu Nasıl Çözülür ?

Şuanda ise bu soruna Apple Uzmanı olarak geçici bir çözüm sunabiliriz. Eğer iPhone 6S cihazınızda aniden pil bitmesi ya da azalması gibi sorunlar yaşıyorsanız yapmanız gereken Ayarlar > Genel > Tarih ve Saat bölümüne girerek “Otomatik Ayarla” seçeneğini aktif hale getirmeniz. Ardından cihazınızı kapatıp açıktan sonra bu sorun geçici olarak çözülmüştür.

iPhone 6S cihazlarda neden böyle bir sorun olduğuna dair yine bir bilgimiz ya da Apple’ın resmi kaynaklarının bir paylaşımı bulunmuyor. Ancak 6S kullanıcılarının bu durumdan şikayetçi oldukları ortada. Bu yüzden de Apple kendi sitesinden yardım kısmında bu yöntemi paylaştı. Bu pil sorunun diğer iPhone modellerinde olduğu söylendi. iOS 9.3 ‘de bu sorunların ortadan kaldırılması bekleniyor.

8 YORUMLAR

  1. Benim 6s im sarza takıyorum %50ile60 arası bi rakamda takılı kalıyo sonra telefonun kilidini acıyorum bi anda co hızlı bi şekilde yüzdelik dolmaya baslıyor enes bey sorun nedir???

    • Merhaba Murat Bey,
      Ayarlar > Genel > Tarih ve Saat bölümüne girerek “Otomatik Ayarla” bunu yapmayı denediniz mi ? Yazılımsal bir hataya benziyor. Eğer böyle çözülmezse cihazınızı yedeğini aldıktan sonra sıfırlamanızı tavsiye ederiz.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?