iPhone 6s ve 6s Plus’ın Muhtemel Kamera Özellikleri

0
1055

iPhone 6s ve iPhone 6s Plus’ın 12 megapiksel kameraya sahip olacağı yönünde çeşitli söylentiler ortaya atıldı.

Business Insider’da Apple’ın yeni nesil iPhone’ları için tedarik zincirleri ile birlikte 12 megapiksel kamera için çalışmalar yaptığını iddia ediyor. Raporda ayrıca iPhone 6s ve iPhone 6s Plus hakkında yeni ayrıntılar yer alıyor.

Bir sonraki iPhone kamerası daha fazla ışığı alabilecek büyük bir sensör ve bu gelişmiş sensör ile birlikte çalışmak üzere tasarlanmış bir lense sahip olacak. Bu iPhone 6s ile iPhone 6’dan daha yüksek kalitede fotoğraflar çekebileceğiniz anlamına geliyor.

Apple şuanda 12 megapiksel kamera sensörleri ile çalışmak üzere tasarlanmış beş element lens üretmek için tedarik zincirleri ile birlikte çalışma yaptığını Business Insider belirtiyor. Bu bileşenlerin seri üretim aşamasında olduğunu ise güvenilir bir kaynak belirtiyor.

Raporda ayrıca iPhone 6s’in objektifinin iPhone 6 ve iPhone 6 Plus’da olduğu gibi beş elementten oluşacağı belirtiliyor. Rapora göre, Apple önümüzdeki yıl satışa sunacağı iPhone 7 için altı eleman lens düşünüyor.

Business Insider’ın raporuna dayanarak, düşük ışıkta önemli ölçüde geliştirilmiş görüntü kalitesi sunacak olan 12 megapiksel kameraya ek olarak, iPhone 6s’in kamera lensi harika bir geniş diyagrama sahip olacak gibi duruyor. iPhone 6 ve iPhone 6 Plus kamera merceği ƒ/2.2 diyaframa sahip. Yeni Samsung Galaxy S6 ve LG G4 ƒ/1.8 ve ƒ/1.9 diyafram ile geliyor. Apple’ın karşı marka modellerine karşın iPhone 6s’i eşdeğer hale getirmek için ƒ/2.0 diyafram veya daha geniş bir diyafram ile bir kamera objektifi ile gelecek gibi duruyor.

Mevcut iPhone 6 Plus’ın düşük ışık kamera performansı hayal kırıklığı yaratmıştı. Bu yüzden Apple’ın kullanıcı memnuniyetini arttırmak ve rakiplerine karşı performans göstermek adına büyük iyileştirmeler yapacağını bekliyoruz.

Apple, yaygın söylentiye göre iPhone 6s ve iPhone 6s Plus’ı 9 Eylül’de gerçekleştireceği etkinlikle tanıtması bekleniyor.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?