iPhone 6s & iPhone 6s Plus ve 12 inç iPad Pro için Yeni Söylentiler

0
1098

Sonny Dickson’ın iPad Pro’ya ait olduğunu söylediği koruyucu kılıf görsellerini paylaşması ile bir anda gündeme oturdu. 12.9 inç ekrana sahip olacağı yaygın bir şekilde söylenen iPad Pro için artık 12.3 inç ekran boyutundan söz edilmeye başlandı ve güncel raporlar da bu yönde açıklamalar yapar oldu. Son raporlar her ne kadar iPad Pro’yu sürekli doğrulayarak ön plana çıkartsa da henüz Apple içinden iPad Pro için hiçbir resmi ağızdan açıklama gelmedi. Bu yönü ile iPad Pro’nun tanıtılacağı güne kadar hakkında söylenen pek çok şey “söylenti” olmaktan öteye gidemeyecek gibi duruyor.

Bugün bir diğer gelişme ise iPhone 6s ve iPhone 6s Plus için yaşandı. Economy Daily News’e göre Apple, iPhone 6s ve 6s Plus’ta Apple Watch Sport’la aynı 7000 serisi alüminyum malzeme kullanacak. Apple Watch Sport modelinde kullanılan 7000 serisi alüminyum malzemeye Apple’ın açıklaması doğrultusunda bakacak olursak;

Apple Watch için yepyeni bir alaşım geliştirdik: Apple 7000 Serisi alüminyum. Standart alaşımlardan %60 daha sağlam. Ve bir o kadar hafif.

Güncel iPhone’larda da Apple yoğun alüminyum kullanıyor ancak iPhone 6s’te bu tek bir farkla değişecek. Son rapora göre Apple aynı metalin yüksek kalitedeki halini kullanacak. 7000 serisi alüminyumla yeni nesil iPhone’lar normale göre daha güçlü hale getirilecek. Bunu Apple Watch ile başaran Apple’ın iPhone’ları bu şekilde daha güçlü kılacağına inanmamak için hiçbir sebep yok.

İLGİLİ HABER:  Apple Ürünlerine Zam Geldi! İşte Yeni Fiyatlar

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?