Apple’dan iPhone 6s için Rekor “Force Touch” Uyumlu Donanım Siparişi

0
764

Apple’ın planlarına göre Eylül ayında tanıtacağı yeni nesil iPhone modelleri beraberinde büyük bir rekoru getirecek ve 85-90 milyon aralığında büyük bir satış başarısı yakalanacak. Bunun için tedarik bakımından yoğun çalışmalarına devam eden Apple’dan, yeni bir atılım geldi.

Wall Street Journal’ın haberine göre, Apple 70-80 milyon aralığında yeni nesil iPhone 6s ve iPhone 6s Plus‘la uyumlu Force Touch donanım siparişinde bulundu. Force Touch teknolojisi oldukça yeni bir teknoloji ve Apple bunu ilk Apple Watch‘ta kullandı. Parmağımızın yaptığı baskıya göre tepki veren bir teknoloji olan Force Touch‘ın aslında yeni nesil iPhone’larda kullanılacağı kesinlik kazanmış değil ama daha önceki söylentiler ve raporların arkasından gelen bu haber iddiaları da güçlendirmiş oldu.

Yeni nesil iPhone 6s ve iPhone 6s Plus’ın sadece Fource Touch yeniliği ile gelmesi beklenmiyor elbet. Donanımsal olarak 2 GB RAM, yeni nesil A9 işlemci, 12 megapiksel kamera, daha hızlı Qualcomm LTE çipi gibi yükseltmelerle gelmesi beklenen iPhone 6s ve iPhone 6s Plus’ın rose gold renk gibi bir veya iki yeni renk seçeneğine de sahip olması konuşuluyor. Tasarımsal olarak iPhone 6 tasarımının ve 5.5 – 4.7 inç ekran boyutlarının da korunması bekleniyor. Yapı bakımından ise daha da güçlendirilmiş bir iPhone kasasının ortaya konulması bir diğer beklenenler arasında yer alıyor.

Apple’ın yeni nesil iPhone’ları bu yılın Eylül ayında tanıtması bekleniyor.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?