iPhone 6s’in Ekran Paneline Ait Yeni Fotoğraflar Sızdırıldı

0
556

iPhone 6s’e ait son birkaç hafta içerisinde pek çok parça fotoğrafı paylaşılmıştı. Bugün paylaşılan sızıntı fotoğrafların hem kalitesi daha yüksek hem de iPhone 6s’in ekran paneline dair daha fazla ipucu sunuyor.

iphone-6-ve-iphone-6s-ekran

iPhone 6 (Sol) – iPhone 6s (Sağ)

Sayısız söylentilerle birlikte gelen iPhone 6s’in işlevsellik yönünden en büyük kazanımı Force Touch teknolojisi. Ekrana yapılan basınca göre kontrol sağlayabilme yetisi kazandıran bu teknoloji ilk olarak Apple tarafından Apple Watch’larda kullanılmıştı. Apple Watch’ların küçük ekranlarına rağmen büyük fayda sağlamıştı. Apple bu teknolojisini şimdi de iPhone’larla iPhone 6s’le birlikte buluşturmaya hazırlanıyor. Bu sebeple ekran paneline eklenecek olan Force Touch panelinin daha kalın bir iPhone 6s’i ortaya çıkaracağı düşünülüyor.

iphone-6s-ekran-ust-kismi

Bilinmeyen bir çip ile iPhone 6s’in ekranının üst kısmı

iPhone 6s’in ekran panelinin alt kısmında yer alan küçük, dikdörtgen bir çip dikkat çekiyor. Bu şimdiye kadar sızdırılan iPhone 6s ekran paneli fotoğraflarından farklı bir yapı. Ama pek çok kaynağa göre bu çip Force Touch için eklenmiş.

iphone-6s-ekran-cipiiPhone 6s’in ekranının arkasındaki çip

MacRumors’a ulaşan bir kaynağa göre iPhone 6s’in ekran paneli, iPhone 6’nın ekran paneline göre 0.2 mm daha kalın olacak. Bundaki en büyük etki Force Touch.

Son olarak artan ekran paneli kalınlığı sebebi ile iPhone 6s’in 51.2 gramlık bir panele sahip olması bekleniyor. iPhone 6’nın ekran paneli 49.4 gram.

iphone-6s-ana-tusHome/Ana tuşu ile birlikte iPhone 6s’in ekran panelinin alt kısmı

Apple bugün 9 Eylül’de gerçekleştireceği etkinliğini duyurmuştu (Apple 9 Eylül Etkinliği). Artık sızıntılardan öte herkes iPhone 6s’in resmi olarak duyurulacağı etkinliğe odaklanmış durumda. 9 Eylül’de Apple Uzmanı olarak canlı yayınımızı gerçekleştireceğiz ve etkinliğe dair tüm detaylara an be an sizlerle paylaşacağız.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?