iPhone 6 Plus için Üzücü Haber Geldi

0
525

Apple’ın her zaman söylediğimiz bir politikası var. Marka ürünlerinin üzerinden belli bir zaman geçtiğinde, bu ürünlere verdiği desteğini minimum seviyeye çekiyor. Ürünleri nostaljik kategorisine alıyor ve servis desteği de dahil olmak üzere birçok destek kesiliyor. Tabii ki bu haber, ürünleri kullananlar için üzücü bir haber olarak gözüküyor. Şimdi sırada iPhone 6 Plus kullanıcılarının üzülme vakti geldi.

Apple’ın en popüler akıllı telefonlarından biri olan iPhone 6 Plus için benzer bir açıklama yapıldı ve telefon nostaljik cihazlar arasındaki yerini aldı.

iPhone 6 Plus Bundan Sonra Destek Almayacak

Yeni iPhone modelleri peşi sıra gelirken, üretimi durdurulalı 5 yılı geçen iPhone 6 Plus modeli de artık eski cihazlar kategorisine alındı. Alınan kararla beraber telefonun 31 Aralık 2021 tarihinden sonra bu ürünler listesinde yer alacağı gözüktü.

Yani yeni yılda artık iPhone 6 Plus serisinin eski kategorisine tamamen geçtiğini göreceğiz. Peki bu ne anlama geliyor? Alınan karar sonrasında yukarıda da söylediğimiz gibi eski cihazlar listesine girilmesi, telefonun bundan sonraki aşamada destek almayacağı anlamına geliyor.

Telefon zaten güncelleme desteği almıyor ama bunun dışında telefonunuz bozulduğu zaman artık Apple’ın resmi servislerinden de destek alamayacaksınız. Parça değişimi ya da onarım hizmeti mümkün olmayacak.

iPhone 6 Plus

Tabii ki bu Apple’ın resmi servisleri için geçerli olan bir durum. Her ne kadar Apple servislerinde ve Apple anlaşmalı servislerde teknik destek alınamayacak olsa da bu model yaygın bir modeldi ve bir süre daha teknik servislerde parça sorunu yaşanmayacaktır diye umut ediyorum.

Yani artık telefonunuz iPhone 6 Plus ise ve herhangi bir parçasında sorun yaşanıyorsa, tek çareniz dışarıdan bir servis desteği almak olacaktır. Başka türlü telefonu yaptırmanız çok mümkün değil.

Bana soracak olursanız, elinizde bu model varsa zaten artık değişme vakti de gelmiş demektir. Güzel bir model olsa da telefon bir hayli eskidi. Yeni bir modele geçmenin zamanı çoktan geldi.

Önceki İçerikApple’ın Sitesinde Bazı Ürünler “Şu Anda Mevcut Değil” Olarak Gözüküyor
Sonraki İçerikYurtdışından iPhone getirme, pasaporta kayıt ettirme ve diğer işlemler (2022 Güncel)
Bilişim uzmanı olan yazar, uzun süredir uygulama alanında yaptığı çalışmalardan sonra web alanında çalışmalarına devam etmektedir.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?