iPhone 6 Pil Sorunu İçin Yeni Bir Çözüm Geliyor

0
229

Akıllı telefon devi Apple’ın güncel amiral gemisi modeli olan iPhone 7 serisi akıllı telefonlarının piyasaya sürülmesiyle beraber Apple’ın bir önceki serisi olan iPhone 6 serisi akıllı telefonlarında bazı sorunların yaşandığı gündeme gelmeye başlamıştı. Apple tarafından da doğrulanan tüm bu sorunlar içerisinde ilk olarak ana ekranın dokunma panelinde sorunlar yaşandığı kabul edilmiş ve kullanıcıların bu sorununa çözüm bulabilmek için

Apple’ın tüm cihazlar için geçerli olan bir tamir programına geçiş yaptığı da Apple tarafından açıklanmıştı. Yapılan açıklamanın hemen sonrasında 520 TL gibi bir değişim ücretiyle beraber ana ekranların değiştirileceğini açıklayan markanın bu açıklamasından hemen sonra ise bir diğer sorun gündeme geldi.

Pil Sorunları Hala Devam Ediyor

Ana ekranlarda yaşanan bu sorun sonrasında yine iPhone 6 serisini kapsayan bir sorun daha ortaya çıkmıştı. Bu kez ortaya çıkan sorunda kullanıcıların Apple’a gönderdikleri mesajlarda telefonun sürekli olarak açılıp kapandığı belirtilmişti. Binlerce kullanıcının markaya bu şekilde mesajlar göndermesiyle beraber teknoloji devi de bu konuda yeni bir çalışma başlatma kararı aldı. Alınan karar ile beraber ücretsiz olarak uygulanacak yeni bir pil değişim programı da gündeme geldi.

iPhone 6 pil değişimi

Apple tarafından yapılan açıklama ile gündeme gelen pil değişiminden sonra yaşanan tüm bu sürecin ardından iPhone 6 telefonları için Apple tarafından bir açıklama daha geldi.

Yazılımsal Açıdan Pil Sorunu Güncelleme İle Çözülecek

Teknoloji devinin yaptığı son açıklama ise aslında iPhone 6 serisinde yaşanan pil sorununun çözüm tamamlanması konusunda oldu. Zira yapılan açıklama ile beraber pil sorununu tam olarak çözebilmek için markanın pil güncellemesi yayınlayacağı ortaya çıktı. iPhone 6 için yayınlanacak olan pil güncellemesi ise iOS 10.2 güncellemesinin kararlı sürümüne dahil edilecek.

Pilde yaşanan sorunu çözeceği ve pil ömrünü uzatacağı düşünülen yeni güncellemenin pil onarım gereksinimi ise ortadan kaldırmadığını belirtelim. Yani eğer Apple’ın pil kontrol sayfasında telefonunuzda pil sorunu olduğu yönünde bir bilgi verildiyse ilk olarak servisten pil değişimi yaptırmanız gerekecek. Tek başına yazılım sorun çözümünde yeterli değil.

İLGİLİ HABER:  iOS 9'la "Ev Paylaşım" Özelliği Geri Geliyor

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?