iPhone 6’nın Arkasındaki Anten Çizgileri Gelecek Nesil iPhone’larda Tarih Olabilir

0
1871

Apple tasarımda estetiğe ve fonksiyonelliğe oldukça fazla önem veriyor. Şimdiye kadar ki her iPhone modeli oldukça özel ve fonksiyonel tasarıma sahip. iPhone 6’nın tasarımıda tartışmasız oldukça şık. iPhone 6’nın tasarımı üzerinden ilk günden bu yana konuşulan tek şey cihazın arka kısmını ve kısmen yan taraflarını süsleyen plastik şeritleri oldu.

iPhone 6’nın bu plastik şeritlerinin nedeni, arka kapakta kullanılan anodize alüminyumun radyo sinyallerini göndermek ve almak için cihaza engel çıkartması. Bu sebeple Apple radyo sinyallerinin yani çekimin önünde engel olmaması için böyle bir önlem almış durumda.

Şimdiye dek ilginç patentleri ile şaşırtan Apple’dan bu konuda da ilginç bir patent başvurusu olduğu ortaya çıktı. BusinessInsider’ın haberinde Apple’ın radyo sinyallerini rahatlıkla geçiren ve çekime engel olmayan, alüminyum görünümü koruyan yeni bir kompozit metal için patent başvurusunda bulunduğu işaret ediliyor.

Patent USPTO tarafından yayımlandı ve başvuru tarihi 2014 yılı Şubat ayına ait. Apple’ın bu yeni madde ile gelecek nesil iPhone’larda metal görünümden ödün vermeden bir görüntü ortaya çıkartması ve cihaz için çekime engel olmadan bir işleyiş sunması bekleniyor. Elbette ki Apple’ın böyle bir patent başvurusunda bulunmuş olması bunu kesinlikle uygulayacağı anlamına gelmiyor.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?