iPhone 5SE ve iPad Air 3 18 Mart’ta Satışa Çıkıyor !

0
629

Geçtiğimiz günlerde Apple’ın 15 Mart 2016 tarihinde bir etkinlik düzenleyeceğinden ve bu etkinlikte iPhone 5SE, iPad Air 3 ve Apple Watch için yeni kayışlar tanıtacağından bahsetmiştik.9to5Mac’in en son ortaya attığı iddialara göre ise Apple hemen bu tarihten sadece 3 gün sonra iPhone 5SE ve iPad Air 3’ün satışına başlayacak.

9to5Mac’in bu iddiasının yanı sıra iPhone 5SE’nin Ocak ayında üretimine başlandığına dair bir iddiası daha var. Eğer Apple gerçekten iPhone 5SE’nin üretimine Ocak ayında başladıysa 18 Mart’ta satışa sunması da muhtemel gözüküyor.

Bundan önce Apple etkinliklerinde tanıtılan iPhone’ların satışına başlanmadan önce ön siparişleri toplanıyordu. Bu ön siparişlerin ardından yaklaşık 1 ay sonra cihazların satışlarına başlanıyordu. Ancak Apple’ın bu kez bir stratejik değişiklik yaptığını ve cihazların satışına hemen başlayacağını bizde tahmin edebiliyoruz.

Şirketin 2016 yılında daha hareketli gelirler elde etmek istemesinden dolayı böyle bir strateji belirlediğini söyleyebiliriz.4 inçlik bir model olacak olan iPhone 5SE‘nin A9 işlemciye sahip olacağı, 3D Touch ve hareketli fotoğraflar özelliğine sahip olacağını biliyoruz.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?