iPhone 5S’e Pasta Cila Yapılırsa Ne Olur? İşte Cevabı

0
252

iPhone 5S, Apple’ın sevilen akıllı telefonlarından biri olmasının yanında iPhone 12 tasarımına da ışık tutan akıllı telefonlardan biri. Şu sıralar eskimiş gibi gözüküyor olsa da aslında tam bir klasik modelle karşı karşıyayız. Hala kullanıcı kitlesi olan akıllı telefonların tekrar gündemde olmasını sağlayan ise bir Japon YouTube kanalı. Öyle ki kanalda, pasta cila uygulanan iPhone 5S modelini görüyoruz.

Metal arka kapağın ayna gibi gözükmesini sağlayan işlemin detaylarına ve telefonun nasıl gözüktüğüne bakalım.

Pasta Cila Uygulanan iPhone 5S Cam Gibi Parladı

Hakaihan isimli bir Japon YouTube kanalı tarafından hazırlanan videoda, metal arka kapaklı olan telefonun metal olan bu kısmına işlem uygulanıyor.

Telefonun üst ve alt kısımda yer alan plastik malzemesinin kapatılması sonrasında başlayan işlemde, metal kısma özel bir sıvı dökülüyor. Bu kısma dökülen sıvıyla beraber bir pedle temizleme yapılıyor.

iPhone 5S

Telefonun metal kısmındaki boyanın çıkması için 2 saat kadar uğraştığını belirten YouTuber, Boyanın çıkarılmasından sonra da telefonun bu kısmının tamamen pürüzsüz olması için ek olarak ovalama işlemi yapılıyor.

Uzun bir sürede ovalama yapılan iPhone 5S, en son pasta cila ile tam olarak ayna parlaklığına getiriliyor. Toplamda 8 saatlik bir işlemin ardından akıllı telefonun metal kısmı tamamen aynaya dönüşüyor desek yeridir.

Telefon cam gibi oluyor ama tabii ki bu deneme amaçlı olarak bir YouTube kanalı tarafından yapılan proje. Elinizde iPhone 5S akıllı telefonunuz olabilir.

Kesinlikle bu videoyu izledikten sonra siz de telefonunuzu parlatmaya kalkmayın. Dediğimiz gibi bu uzman kontrolünde yapılmış bir proje bir çalışma. Kesinlikle böyle bir şey denememenizi tekrar tekrar belirtelim.

YouTube video

Uyarımızı da yaptıktan sonra sizi video ile baş başa bırakmak istiyorum. Bakın telefonun son hali nasıl gözüküyor.

Önceki İçerikApple Fitness+ Ürünleri Satışa Çıktı – Bu Nasıl Fiyat?
Sonraki İçerikSteve Jobs Özel Versiyon iPhone 12 Pro Jobs Satışa Çıktı
Bilişim uzmanı olan yazar, uzun süredir uygulama alanında yaptığı çalışmalardan sonra web alanında çalışmalarına devam etmektedir.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?