iPhone, 2017 Yılını Zirvede Kapattı

0
54

Apple’ın bu sene piyasaya sürdüğü 3 yeni iPhone, teknoloji dünyasının akıllı telefon sınıfı için en çok konuşulan ürünleri oldu. Tanıtımdan önce gelen iddialarla başlayan konuşmalar, telefonların satışa çıkmasıyla beraber daha da yoğunlaştı. Özellikle iPhone X modelinin bir hayli konuşulduğunu gördük. 2017 yılı teknoloji dünyası için son yapılan açıklamalarda bu durumu kanıtlar nitelikte. Özellikle Google tarafından açıklanan 2017 yılı istatistikleri Apple’ın ne kadar ses getirdiğini göstermiş oldu. Hatta verilere göre tahminleri alt üst eden bir durumda söz konusu.

En Çok Aranan iPhone Oldu

Google 2017 istatistiklerine göre bu sene en çok arama yapılan kelimelerden birisi iPhone 8 ve bir diğeri de iPhone X oldu. Genel sıralamadı 2 ve 3.sıralarda yer aldığı görülen telefonların, tüm değerlendirmelerde ise ilk 10 içerisinde yer aldığı görülüyor. 2017 yılının sonlarına doğru tanıtılmasına rağmen, en çok aranan telefonlardan biri olması yeni iPhone serilerinin konuşulanın aksine yüksek satış elde edeceğini gösteriyor. Bu konuda da bir açıklama yapılmış durumda.

Google 2017 iphone

Counterpoint isimli bir şirket tarafından yapılan Ekim ayını kapayan araştırma, en çok satan telefonun iPhone 8 olduğunu gösteriyor. %4.6 ile ayın şampiyonu olduğu görülen modeli ise iPhone 8 Plus takip ediyor. Bu veriler gösteriyor ki gerçekten yeni iPhone serileri beklenen ilgiyi almış. Tüm bunlar için Apple’ın resmi satış rakamlarını açıklamasını bekliyoruz ama şu an için marka için gidişat istenildiği gibi gözüküyor.

İlginizi Çekebilir: iOS 11.2.5 beta Güncellemesi Yayınlandı! Fark Ne?

İLGİLİ HABER:  42 mm Apple Watch'ların Temmuz Ayı İçerisinde Teslim Edilmesi Öngörülüyor

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?