iPhone 14 ile İlgili Yeni Açıklamalar Geldi

0
427

iPhone 14 için çıkış tarihine daha çok uzun bir zaman var. Önce iPhone 13 akıllı telefon modellerini görmek gerekecek. Fakat analistler biraz daha farklı düşünüyor. Analistlere göre iPhone 13 serisi için hazırlıklar artık tamam ve arka planda nasıl bir akıllı telefon geleceği biliniyor.

Haliyle merak uyandıran asıl akıllı telefon modellerinin iPhone 14 akıllı telefonları olduğu düşünülüyor. Bir nevi sürprizli seri bu akıllı telefon serisi olacak gibi bir durum söz konusu. İşte yeni akıllı telefon için de ünlü analist Ming Chi Kuo paylaşımlarına başladı.

İlginizi Çekebilir: iPhone 12 Kamera Sorunu İddiası Gündeme Geldi

iPhone 14 Serisinde Uygun Fiyatlı Modeller Olacak

Paylaşılan yeni bilgilere göre iPhone 14 akıllı telefonlarında tam anlamıyla geniş bir seri olacak. Ming Chi Kuo açıklamalarına göre seride 4 akıllı telefon yer alacak. Bu telefonlar 6.1 inç ekran ve 6.7 inç ekran boyutlarıyla gelecek.

Telefonların içerisinde 2 modelin daha uygun fiyatlı iPhone modeli olacağı iddiası var. Uygun fiyatlı iPhone modelleri Mini modeli mi olacak yoksa düşük bütçeli telefonlar olarak mı gelecek göreceğiz.

Bu arada 6.7 inç ekran boyutunun olacağı akıllı telefon modelinde de fiyatların daha aşağıda tutulacağı iddia edilmekte. Bu modelde 900 doların altına inilmesinin planlandığı konusunda bilgiler var. Tabii ki ne kadar doğru bilemiyoruz ama böyle olacak olursa, iPhone 14 akıllı telefonlarda gelecek olan Pro Max modelinin fiyatı daha uygun olmuş olacak.

iPhone 14

Mini modelinin gelip gelmeyeceği konusunda herhangi bir yeni bilgi paylaşılmadı. Hala beklenti Mini modelinin gelmeyeceği yönünde.

Son iddia ise iPhone 14 akıllı telefonlarında yer alacak olan parmak izi sensörleriyle alakalı. İddialara göre yeni modellerde parmak izi sensörü geri dönecek. Ayrı bir fiziksel sensör yerine parmak izi sensörleri diğer birçok markada olduğu gibi ekranın altına taşınacak.

Ekranın altında yer alacak parmak izi sensörlerinin en kadar tercih edileceği tartışılır. Sonuçta iPhone modellerinde de OLED ekrana geçiş yapıldı. OLED ekranın kullanıldığı akıllı telefonlarda, ekran altında parmak izi sensörleri kullanmak daha kolay oluyor.

Bir yandan da iPhone akıllı telefonlarında Face ID yer etmiş durumda. Apple’ın Face ID sisteminden vazgeçmesi gibi bir durumu söz konusu değil. Tüm bu iddialar üst üste eklendiği zaman iPhone modellerinde parmak izi sensörünün geri dönmesi konusu soru işaretleri içerisinde kalıyor. Gelme ihtimali de var gelmeme ihtimali de.

Önceki İçerikWhatsApp Web’de Windows üzerinde dosya inmemesi sorunu nasıl çözülür?
Sonraki İçerikiPhone 13 Pro Renderlerına Göre Hazırlanmış Konsept Video!
Bilişim uzmanı olan yazar, uzun süredir uygulama alanında yaptığı çalışmalardan sonra web alanında çalışmalarına devam etmektedir.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?