iPhone 14 ile Beklenen Değişim Çok Daha Fazla

0
406

iPhone 12 serisi yeni bir akım başlattı. Bunu her zaman söylüyorum. iPhone 12 akıllı telefon modelleriyle beraber Apple, düz kasa yapısına dönüyorum dedi ve tercihi kesinlikle beğeni topladı. Apple’ın bu adımı sonrasında iPhone 13 tasarımının da aynı çizgi ile devam edeceğini düşünüyorduk. Zaten çok sık tasarım değiştiren bir firmadan söz etmiyoruz. Şimdi de iPhone 14 serisinin tasarımı gündemde.

Bu sefer ise Apple’ın ikinci bir önemli değişiklik yapacağı iddia edildi. iPhone 14 akıllı telefonlarıyla beraber de yine tasarım yapısının değişeceği ve serinin standart tasarımla devam etmeyeceği iddiası var.

İlginizi Çekebilir: iPad mini 6 Ekran Sorunu İddiasıyla Gündemde

iPhone 14 Tasarımı Nasıl Olacak?

Daha önce de paylaşımlarını gördüğümüz sağlam kaynaklardan biri olan Mark Gurman’a göre yeni akıllı telefonlarla beraber yeni bir dönem başlayacak. Seri ile beraber tasarım yapısının yeni büyük değişimine adım atması beklentisi var.

Bu değişimin nereden başlayacağını ise hepimiz tahmin edebiliyoruz. Öyle ki bu zamana kadar sızan bilgileri de değerlendirdiğimiz zaman bu değişimin çentik alanıyla başlayacağını düşünebiliriz.

Yeni telefonlarla beraber küçülen çentik alanının bir sonraki seride ise tamamen ortadan kalkması durumu ortaya çıkacak. Telefonların çentik alanının ortadan kalkması, tasarım yapısında önemli değişikliklerden biri olur çünkü ekran yapısının da değişmesi durumu söz konusu olur.

iPhone 14

Bu tasarım değişikliği ile beraber kamera sisteminin de ekran altına taşınması söz konusu olabilir. Kameraların ekran altına taşınması ve FaceID sisteminin de bu bölüme taşınması ise teknolojik anlamda da değişiklikler getirecek demek.

Kasa yapısında ise bana sorarsanız bir değişim olmayacak. Düz kasanın temsilcisi olmak Apple’a çok yaradı. Düz kasa modellerin satış rakamları hep yukarılarda seyretti.

Geçmişte iPhone 5 döneminde de bu yaşanmıştı. Haliyle Apple’ın geri adım atacağını çok fazla düşünmüyorum. Firma tam tersi olarak düz kasa üzerine özelleştirmelere gidebilir ve buna doğru bir yönelme yapabilir.

Önceki İçerikiPad mini 6 Ekran Sorunu İddiasıyla Gündemde
Sonraki İçerikiPhone 13, iPhone 12 ve iPhone 11 Pil Testinde
Bilişim uzmanı olan yazar, uzun süredir uygulama alanında yaptığı çalışmalardan sonra web alanında çalışmalarına devam etmektedir.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?