iPhone 14 için İlk Tasarım İddiası Gündeme Geldi

0
297

Biliyorum şu çentik olayı çok uzadı ama Apple’ın çentik alanından da vazgeçme gibi bir durumu söz konusu değil. Marka bazı kesimlerden eleştiri almış olsa da çentik alanından vazgeçmeme konusunda iddialı. Çentik alanının kullanımı konusunda ise revizeler de gelmeye başladı. En son iPhone 13 akıllı telefon serisinde burada kullanılan çentik alanının küçülttüğü konusunda bilgi verildi. Daha mini bir çentik alanı gördük. Ama bu bir yana akıllı asıl değişiklik iPhone 14 akıllı telefon modellerinde yaşanacak.

Yeni iPhone serisinde kullanılan çentik alanının 14 serisinde tamamen değişeceği iddiası var. Peki bu iddia kimden geldi. Yine ünlü analist Ming Chi Kuo tarafından geldi.

İlginizi Çekebilir: Apple, Yenilenmiş iPhone Sattığı Ülkelerin Sayısını Arttırıyor

iPhone 14 Akıllı Telefonlarında Çentik Alanı Yerine Nokta Kamera Sistemi Olacak

Ming-chi Kuo tarafından gelen bilgilere göre söz konusu akıllı telefonlarda çentik alanına tamamen veda edeceğiz.

Çentik alanı yerine ise Samsung’un akıllı telefonlarında da kullandığı ekran üzerinde nokta şeklinde bir yapı göreceğiz.

Samsung’un ve Xiaomi’nin birçok modelinde zaten bu yapıyı görmüştük. Onun için çok sürpriz olmayacak. Zaten OLED ekranlarda bu yapının çok rahat kullanıldığını da biliyoruz.

iPhone için de bu şekilde bir tasarım değişikliğine gidilecek olması, sadece çentik alanının kaybolması demek olmayacak.

iPhone 14

Şu an yer alan ince çerçeve alanları da iyice küçülmüş olacak. Tam ekran havası biraz daha derinlemesine hissedilecek.

Bu sefer tam olarak uçtan uca ekran deneyimini elde edeceğiz. Söz konusu akıllı telefon modelleri için kasa kısmında ise bir değişiklik beklenmiyor.

Apple çok uzun bir süre düz kasa formunu kullanmaya devam edecek gibi duruyor. Zaten kullanıcılar bundan şikayetçi değil. Düz kasa formu sayesinde iPhone 12 akıllı telefonlarının ne kadar çok sattığını biliyoruz.

iPhone 13 bunun için ikinci perde olacak. Şu an telefona olan ilgi gayet iyi. Bu da demek oluyor ki yeni iPhone satışları da iyi gidecek. Haliyle Apple’ın sevilen bir noktayı değiştirmesinde herhangi bir anlam yok.

Değişim sadece çentik alanıyla sınırlı kalacak gibi gözüküyor. iPhone 14 için herhangi bir ek sızıntı geldiği zaman yine detay vereceğiz.

Önceki İçerikApple, Yenilenmiş iPhone Sattığı Ülkelerin Sayısını Arttırıyor
Sonraki İçerikiPhone 13 Beklenen İlgiyi Gördü! Rekor mu Geliyor?
Bilişim uzmanı olan yazar, uzun süredir uygulama alanında yaptığı çalışmalardan sonra web alanında çalışmalarına devam etmektedir.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?