iPhone 13 ve iPhone 13 Pro Tam Böyle Gözükebilir

0
2591

iPhone 13 ve iPhone 13 Pro akıllı telefonları için çizim görselleri ve bazı kılıf görselleri yayınlanmıştı. Yayınlanan bu kılıf görsellerinin ardından telefonların yapısını da daha iyi anlamış olduk. Tam nasıl bir akıllı telefonun bizi beklediğini ise bugün gördük. Öyle ki tüm bu sızıntılar eşiğinde yeni akıllı telefonlar için de bazı taslak hazırlamaları yapıldı.

Sonunda telefonların son tasarımı olduğu söylenen tasarım yayınlandı. Hem Pro modellerinin nasıl gözükeceğini hem de temel modelin nasıl gözükeceğini görmüş olduk.

İlginizi Çekebilir: iOS 14.5 Beta 8 Her Hangi Bir Değişiklik Getirdi mi?

iPhone 13 ve iPhone 13 Pro Tasarım Yapısı Nasıl Olacak?

Söz konusu akıllı telefonların tasarım açısından hemen hemen mevcut seriyi yansıtacağını anlıyoruz. Sadece ahize kısmının üst bölüme alındığı bunun için de çentik alanında istenen küçülmenin yaşandığı gözüküyor.

Çentik alanı biraz daha derli toplu bir halde kullanılmış gibi duruyor. Diğer yandan iPhone 13 modelinde ise kamera alanında bir değişikliğe gidileceği söyleniyor. Biraz daha estetik durması açısından bu kısımda çapraz kamera tasarımının kullanılacağı söylenmekte.

Bir köşede flaş ışığı bir köşede ise ek bir sensör alanının kullanıldığını anlıyoruz. Pro modelinde ise 3 kamera ve LIDAR sensör tasarımının aynen kullanılması dikkat çekiyor. Bu kısımda bir değişim söz konusu değil gibi duruyor.

iPhone 13 ve iPhone 13 Pro

Bana soracak olursanız temel modelde kullanılan tasarımsal kamera değişikliğinin nedeni de iPhone 12 ile karışıklık olmaması. Çünkü telefonların tasarımının hemen hemen aynı olduğunu göreceğiz.

Çentik biraz daha küçük ama bu dikkatli bakıldığı zaman gözüken bir detay. Çentik dışında telefonların kasa ve tasarım yapısının aynı kaldığını söyleyebiliriz. Bu bölümlerde herhangi bir değişiklik olmadığı net olarak anlaşılmakta. Onun için kamera alanında çapraz bir seçim olduğunu düşünüyorum ama tabii ki bu nihai tasarım da değil.

Apple’ın bu tasarımı doğrulaması gerekiyor. iPhone 13 ve iPhone 13 Pro için yaz sonuna kadar benzer iddialar gelecektir. Kesin olan şey şu ki yine çok büyük bir değişim söz konusu olmayacak.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?