iPhone 13 ve iPhone 13 Pro Ekran Koruyucularını Satmaya Başladılar

0
340

Her sene iPhone akıllı telefonlar çıkmadan telefonların aksesuarları ortaya çıkıyor. Tabii ki bu aksesuarlar resmi aksesuarlar olmuyor. Genelde Çin içerisinde bazı üreticiler yeni akıllı telefonlar için kılıflar ya da koruyucular üretiyor ve telefonlar satışa çıkmadan bu ürünlerin satışına başlıyor. iPhone 13 ve iPhone 13 Pro serisi için de bu durum geçerli oldu.

Yapılan sızıntılara göre hazırlanan iPhone 13 kılıf görsellerinden söz etmiştik. Şimdi de yine sızıntı ve render görsellerine göre hazırlandığı söylenen ekran koruyucularının satışa çıktığı görülmeye başlandı. Tahmin edersiniz ki yine Çin’de üretilen ürünlerden söz ediliyor.

İlginizi Çekebilir: Ted Lasso Dizisinde Gözüken Çentiksiz iPhone, 14 Serisi Olabilir mi?

iPhone 13 ve iPhone 13 Pro Ekran Koruyucularında Nasıl Detaylar Var?

Tabii ki bu ekran koruyucu görsellerine göre yorum yapmak oldukça zor. Bunlara resmi demek mümkün olmadığı için sadece düşünülen tasarım hakkında bilgi verdiğini söyleyebiliriz. Görsellere baktığımız zaman da yeni akıllı telefon modelleri için beklentileri tam karşılayan ekranların sunulacağı hesaba katılmış.

Ekran koruyucusunun üzerinde iPhone 13 ve iPhone 13 Pro akıllı telefonlarına uygun kırılmaz cam ya da koruyucu cam gibi bir ifade var. Telefon görseline baktığımız zaman ise birebir olarak sızıntılarda yer alan küçük çentikli tasarımın temel alındığını görüyoruz.

Burada anlam veremediğimiz çok fazla nokta var. Birincisi telefon çıkmadan ekran koruyucularını satmak nasıl bir avantaj sağlayacak kısmı. Zaten kimsenin telefonu görmeden bunları alacağını düşünmüyorum.

iPhone 13 ve iPhone 13 Pro

Diyelim ki tasarım doğru tahmin edildi ya da sızıntılar bu yönde değerlendirildi ve doğru bir tercih yapıldı. Bu durumda da söz konusu akıllı telefonlar çıktığı zaman, zaten kolaylıkla koruyucu ekran bulmak mümkün olacak.

Çünkü Apple telefonları tanıttığı an satışa sunmuyor. Telefonların satışa çıkması biraz zaman alabiliyor. Bu arada da zaten ekran koruyucu ve kılıf üretimi mümkün olacaktır. Üreticiler neden böyle bir riske giriyor anlamak zor.

Sonuç olarak resmiyette açıklanmış bir tasarım yok. Apple ters köşe yaparak beklenen tasarımın tam tersi akıllı telefonlar da sunabilir. Firma zaten bu konuda sızıntılardan rahatsız olduğunu söylemekte.

Önceki İçerikTed Lasso Dizisinde Gözüken Çentiksiz iPhone, 14 Serisi Olabilir mi?
Sonraki İçerikiPhone Telefonlara Kimlik ve Ehliyet Yükleme Dönemi Başlıyor
Bilişim uzmanı olan yazar, uzun süredir uygulama alanında yaptığı çalışmalardan sonra web alanında çalışmalarına devam etmektedir.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?