iPhone 13 Üretim Tarihi için İlk Bilgi Geldi

0
255

iPhone 13, artık odak noktamızda olan yeni akıllı telefon olarak karşımıza çıktı. iPhone 12 modelleri Aralık ayının sonuna kadar ülkemizdeki yerini almış olacak. Şu an zaten satışta olan iki akıllı telefon var ama Mini ile Pro Max modellerinin çıkışı için bir süre daha beklemek gerekiyor.

Aralık sonunda bu modellerin de teslimatları başlamış olacak. Şimdi gözleri yeni modele çevirmişken, yeni seriye ilişkin bilgileri de almaya başladık. Bu konuda son bilgiyi veren ise Ming Chi Kuo oldu. Ünlü isim çıkış tarihi konusunda sevindirici bir açıklama yaptı.

iPhone 13, Eylül Ayına Hazır Olacak

Bu yıl farklı bir durum yaşandı. Biliyorsunuz koronavirüs diye bir bela ortaya çıktı ve bu bela nedeniyle teknoloji firmalarının üretim kanallarında sorunlar yaşandı.

iPhone 12 üretimi de bu nedenle gecikti ve Apple ilk defa akıllı saatlerini daha önce tanıtarak, yeni telefonları biraz daha geç piyasaya sürdü. Yeni akıllı telefonların geç gelmesiyle beraber, bundan sonra serilerin hep geleceği düşüncesi oluşmuştu.

Fakat virüs etkisini devam ettirse bile Apple’ın bunun için hazırlıklarını tamamlandığı söylendi. Ming Chi Kuo tarafından paylaşılmış olan bilgilere göre yeni akıllı telefonların Eylül ayına hazır olması için Apple şimdiden işe koyulmuş durumda.

iPhone 13

Bu sefer telefonların piyasaya çıkışı için herhangi bir gecikme olmayacağı söyleniyor. Eylül ayında yeni seriler için tanıtımın yapılacağı bilgisi var. iPhone 12 modelinin geç satışa sunulması bile bu durumu etkilemeyecek. Yani Apple yeni akıllı telefonları biraz daha geç sunayım, eski model biraz daha satılsın gibi bir strateji benimsemeyecek.

Yeni telefonlar için teknik özelliklerin neler olacağı konusunda ise şu an çok bir bilgi yok. Sadece kamera kısmında bir değişikliğin sinyali veriliyor. Ming Chi Kuo analizlerine göre iPhone 13 modelleri çok köklü değişikliklerle gelecek ama şu an için dediğimiz gibi değişimler ortaya çıkmış değil.

Yavaş yavaş sızıntıların gelmesini bekliyoruz. 10x yakınlaştırma sunacak kamera bilgisi, böyle bir sızıntının işareti olmuştu. Daha gelecek çok bilgi var. A15 işlemcileri, RAM, ekran ve daha birçok detay.

Önceki İçerikiPhone Üretim Fabrikasında Ayaklanma Çıktı
Sonraki İçerikÖğrencilere ve öğretmenlere ücretsiz/indirimli verilen programlar
Bilişim uzmanı olan yazar, uzun süredir uygulama alanında yaptığı çalışmalardan sonra web alanında çalışmalarına devam etmektedir.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?