iPhone 13 Ters Kablosuz Şarj Sistemi mi Sunacak?

0
146

Sayılı zaman çabuk geçer demeye başladığımız iPhone 13 modeli için süreç hızlanmaya başladı. İddialı akıllı telefonlarına alıştığımız Apple’ın yeni seri ile neler getireceği konusunda bilgiler de  ortaya çıkmaya devam ediyor. Hafta için de telefonun kamerası konusunda bir beklenti ortaya çıkmış ve detaylar gözükmüştü. Şimdi ise telefonun şarj sistemi konusunda yeni bazı bilgiler gözüktü.

Üstelik bu sefer söylenen doğruysa Apple, bu zamana kadar telefonlarında yer vermediği yeni bir özelliği sunacak. Markanın sunacağı bu özellik ters kablosuz şarj özelliği olacak deniyor.

İlginizi Çekebilir: iPhone 12 Serisi Kırılması Zor Bir Barajı Aştı! Seri Rekoru

iPhone 13 Ters Kablosuz Şarj İddiası

Yeni iddialara göre telefonların arkasında kullanılan kablosuz şarj bobinlerinin boyutu artırılacak. Bilindiği gibi iPhone 12 akıllı telefon modelinde magsafe kablosuz şarj sistemi sunulmuştu. Magsafe olarak gelen sistemde de bobinler genişti ama yine ters kablosuz şarj yoktu.

Bu sefer gelecek olan akıllı telefonlarda yer alacağı söylenen bobinler sayesinde ise ters kablosuz şarj sisteminin kullanımının mümkün olacağı söyleniyor. Üstelik iddialara göre gelen her modelde bu özellik için destek olacak.

Sadece iPhone 13 Pro Max modelinde değil de seride yer alacak bir özellik olacak. En azından şu an iddialar bu yönde. Eğer telefonlarda ters kablosuz şarj olacak olursa, bu Apple kullanıcıları için de önemli bir avantaj getirecek. Şöyle ki kullanıcılar artık kablosuz şarj destekli olan aksesuarlarını da telefonlar ile şarj etmiş olacak.

iPhone 13

Tabii ki bir yandan da iPhone serisinde pil kapasitelerinin rakiplere göre bir tık daha düşük olduğunu biliyoruz. iOS işletim sistemi bu açığı kapatıyor ama ters kablosuz şarj ile şarj edilecek olan aksesuarlar telefonun pilinin çok daha hızlı bir şekilde bitmesine neden olabilir.

Daha fazla yorum yapmak ve sistemi değerlendirmek adına tabii ki yine Apple’ı beklemek gerekecek. Firma bu konuda nasıl bir sınır belirleyecek ya da gerçekten ters kablosuz şarj olur mu olmaz mı bu konuda son söz tabii ki yine Apple’ın olacak.

Önceki İçerikiCloud, iMessage ve Facetime’da sürekli uyarı çıkması sorunu
Sonraki İçerikiPhone 12 için Hazırlanan Reklam Yeni Bir Tartışmaya Neden Oldu
Bilişim uzmanı olan yazar, uzun süredir uygulama alanında yaptığı çalışmalardan sonra web alanında çalışmalarına devam etmektedir.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?