iPhone 13 Temel Modeli Güzel Bir Avantajla Gelecek

0
399

iPhone 13 serisi için Ağustos ayında artık çok daha fazla bilginin ortaya çıkması beklenebilir. Çünkü bir aksilik ya da alınan farklı bir karar olmazsa telefonların Eylül ayında gelmesi bekleniyor. Eylül ayına da bir şey kalmadığını düşünecek olursak, tabii ki telefonlar hakkında bazı sızıntıları görmek mümkün.

Bu sızıntılar kimi zaman telefonun kasasıyla alakalı oluyor kimi zaman telefonun ekranıyla kimi zaman da kamerasıyla ilgili oluyor. İşte yeni sızıntı yine iPhone 13 akıllı telefonlarının kamerasıyla alakalı olan bir durumu ortaya çıkardı. Pro modellerini değil de temel modelleri tercih edenler için güzel bir artı sağlayacak bir özellikten söz ediyoruz.

İlginizi Çekebilir: 2021 iPhone Fotoğraf Ödülleri Eski iPhone Modellerini Öne Çıkardı

iPhone 13 Serisi Tüm Modellerde LIDAR Tarayıcı Sunabilir

Wedbush analisti Daniel Ives’in verdiği bilgilere göre serinin tüm modellerinde LIDAR tarayıcı kullanılması bekleniyor. Biliyorsunuz iPhone 12 serisinde sadece Pro modellerinde bu LIDAR sistemi kullanılmıştı. Açıkçası temel modelin bir tık geri planda kalmasına neden olan seçim, Pro modelleri ise kamera konusunda daha ihtişamlı ve iddialı göstermişti.

Bu durum temel model satışlarını etkiledi mi derseniz verilere bakacak olursak etkisi olmadı. iPhone 12 serisinin de satışları oldukça yüksek seyretti. Ama yine de iPhone 13 modelinde farkın tamamen ortadan kalkması bekleniyor.

iPhone 13

Temel modelde de LIDAR tarayıcı kullanılması, temel modeli de öne çıkarmış olacak. Eğer gelecek olursa mini modelinde böyle bir seçim olacak mı olmayacak mı tartışma konusu olur. Mini modellerinde belki de böyle bir seçim görmemiz söz konusu olmaz. Tabii ki şimdilik bilemeyiz.

Ayrıca bir diğer fark ise tabii ki telefonlarda yer alan lens sayısı olacak. iPhone 13 temel modelinde yine iki lens kullanılması, çift kamera gelmesi beklentisi var. LIDAR olsa da bu beklenti değişmeyecektir. Zaten Pro model ile olan aradaki fark aslında bu.

Pro modelinde ise yine üç kamera kullanılması ve yine, belki de daha geniş LIDAR tarayıcıların da yer alması beklentisi var. Temel model için ortaya atılan bu kamera iddiaları bile bizi heyecanlandırmaya yetti. iPhone 13 için kameralar değişecek onu anladık.

Önceki İçerik2021 iPhone Fotoğraf Ödülleri Eski iPhone Modellerini Öne Çıkardı
Sonraki İçerikiPhone 13 Hızlı Şarj Beklentisi Ortaya Çıktı
Bilişim uzmanı olan yazar, uzun süredir uygulama alanında yaptığı çalışmalardan sonra web alanında çalışmalarına devam etmektedir.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?