iPhone 13 Tasarımı Değişiyor! Yeni Bir Kamera Alanı Gelebilir

0

iPhone 13 akıllı telefonunun nasıl bir yapısı olacağı, teknik donanımının ne kadar başarılı olacağı gibi konularda yavaş yavaş sızıntılar gelmeye başladı. Telefonlar için çok fazla bilgi elbette ama analistlerin ulaştığı raporlar ve tedarikçi kayıtlarında geçen bilgiler var.

Bunlar üzerine gidildiği zaman, yeni modeller için beklenen bazı özellikler ortaya çıkıyor. Takip eden okurlarımız bilecektir ki daha önce bu şekilde sızan birçok özelliği paylaştık. En son ekranlar konusunda LTPO 120 Hz serisine geçiş yapılacağı bilgisi verilmişti. Bu bilginin hemen sonrasında şimdi ise tasarım konusunda çok önemli bir iddia geldi.

İlginizi Çekebilir: Apple AR Gözlükler için Önemli Bilgiler ve Çıkış Tarihi Paylaşıldı (İddia)

iPhone 13 Kamera Alanı Yeni Bir Safir Cam Kullanacak

EverythingApplePro kanalının elde ettiği bilgilere göre yeni akıllı telefon farklı bir kamera modülü kullanacak. Kamera alanının genel tasarımında çok büyük bir değişiklik olmayacak.

Yine bu alanda kare şeklinde bir kamera alanı kullanılacak. Kameraların yanında bu bölümde flaş ışığı da olacak. Buraya kadar her şey tamam ama asıl değişen kaplama kısmı olacak. Mevcut iPhone modellerinde kamera lensleri çok net bir şekilde gözüküyor.

Beğenilir beğenilmez bilinmez ama tasarım bu. iPhone 13 kamera modülünde ise yeni bir safir cam kullanılması söz konusu olacak. Tamamen siyah olacak kaplama, lenslerin doğrudan dışarıdan seçilmesini engelleyecek. Bir nevi bu safir cam ile kamera alanında lensler gizlenmiş olacak.

Tamamen siyah olan kısım, bana soracak olursanız çok şık bir görüntü katacaktır. Tabii ki bunu da sevmeyenler olabilir ama sonuçta tasarımda bir oynama olması güzel bir artı. Hep aynı akıllı telefon tasarımını kullanmak marka için avantaj olmayabilir. En azından bu şekilde ufak tefek makyaj çalışmaları yapılması bile etkili olacaktır.

Şimdilik iddia düzeyinde olan yeni tasarım ne zaman netleşir elbette bilemiyoruz ama bunun için Eylül ayını beklemeye pek gerek kalmayacak gibi duruyor. Sızıntılar artmaya başladı. Yakında taslak ve render görüntüleri de görürsek sürpriz olmaz.

Önceki İçerikTurkcell BiP Hesap Silme Nasıl Yapılır?
Sonraki İçerikiPhone SE 2021 Konsepti Yayınlandı! Tasarım Böyle mi Olacak?
Bilişim uzmanı olan yazar, uzun süredir uygulama alanında yaptığı çalışmalardan sonra web alanında çalışmalarına devam etmektedir.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?