iPhone 13 Tanıtım Tarihi Ortaya Çıktı mı?

0
171

iPhone serisinin tanıtım tarihi konusunda çok bir sürpriz olmuyor. Pandemi olmasa, yani koronavirüs etkisini saymayacak olursak telefonları Eylül ayında gördük. Eylül aylarında seri yenilendi ve yeni yıla da yeni modellerin satışı öne çıktı. iPhone 12 ile bu durum değişmişti çünkü dediğimiz gibi pandemi etkisi vardı. Peki ya iPhone 13?

Acaba 13 için de aynı durum mu geçerli olacak ya da telefonun tanıtımı geç mi yapılacak derken, bu serinin tanıtım tarihi için de bilgiler gelmeye başladı. Kaynaklardan gelen bilgilere göre bu sene tanıtımlar için herhangi bir erteleme kararı alınmayacak.

İlginizi Çekebilir: Apple Watch 7 Tasarımı CAD Dosyalarında Ortaya Çıktı

iPhone 13 Ne Zaman Tanıtılacak?

Telefonun tanıtımı Eylül ayının 3.haftasında yapılacak deniyor. Apple’a yakın kaynakların verdikleri bilgilere göre Eylül ayının 3.haftasında telefonlar tüm seri için açıklanacak. Bu yapılan ilk tanıtım olacak ama tek tanıtım olmayacak.

iPhone 13 serisi ile beraber Apple Watch 7 akıllı saat modeli ve bir de iPad serisinin tanıtıma çıkması beklentisi var. iPad serisi yeni akıllı saat serisi derken Eylül ayında yapılacak olan etkinlik son bulacak.

Zaten Eylül ayı büyük bir ihtimalle yeni iPhone akıllı telefonlarının tartışılmasıyla geçer. Telefonların özellikleri neler? Alınır mı? Gibi soruların cevaplanmasıyla geçer. Bu arada Apple Watch 7 için önemli değişimler bekleniyor ve muhtemelen bu model de gündemde olur.

iPhone 12

Eylül ayında tüm bu cihazlar için tanıtım yapılıp artık tüm özellikler açıklandıktan sonra, sıranın Kasım ayındaki etkinliğe geçeceği söyleniyor.

Kasım ayında yapılacak olan etkinlikte ise yeni MacBook modellerini göreceğimiz söyleniyor. M1X serisi işlemcilerden güç almış olan yeni 16 inç MacBook modelleri karşımıza çıkacak. Burada 14 inç Macbook modelleri de gelecek olursa çok büyük sürpriz olmayacaktır.

Eylül ve Kasım aylarının Apple için çok hareketli geçeceği neredeyse kesin diyebiliriz. iPhone 13 serisi her zaman başrol ve serinin ne zaman tanıtılacağı her zaman önemli ama bu yıl çok daha fazla ürün ve bu ürünlerde de önemli değişiklikler olacak anladığımız tam olarak bu.

Önceki İçerikApple Watch 7 Tasarımı CAD Dosyalarında Ortaya Çıktı
Sonraki İçerikMacOS Big Sur hataları ve çözüm yolları
Bilişim uzmanı olan yazar, uzun süredir uygulama alanında yaptığı çalışmalardan sonra web alanında çalışmalarına devam etmektedir.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?