iPhone 13 Tanıtım Tarihi için Yeni Bir Paylaşım

0
446

iPhone 13 akıllı telefonu için yavaş yavaş bilgiler akmaya başladı. Kamera iddiaları geldik paylaştık. Bunun yanında ekran bilgileri geldi paylaştık. Şimdi ise ilk kez akıllı telefonların ne zaman tanıtılacağı açısından bilgiler geldi.

Bu sefer iddialı bir tedarik zincirinden tanıtım tarihi konusunda önem verilecek bir bilgi geldi. MacRumors’un elde ettiği bilgilere göre yeni akıllı telefonların tanıtımı çok uzak değil.

İlginizi Çekebilir: iPhone 11, A101’e Geldi! İşte Fiyatı

iPhone 13 Ne Zaman Tanıtılacak?

Bilgileri veren Wedbush analisti Dan Ives oldu. Ünlü isim, normalde tanıtımın planlandığını ve Eylül ayı içerisinde tanıtımın olacağını söyledi.

Bu tarih konusunda ayrıntılı raporlara da ulaştıklarını belirten ünlü isim, Eylül ayının üçüncü haftasında tanıtımın olacağını vurguluyor. Fakat burada bir opsiyon bırakıldığını da eklemiş olalım.

Herkesin bildiği gibi pandemi şartları devam ediyor. Bu tarihe kadar da pandemi şartlarının devam etmesi durumunda tarih sarkabilir. Ekim ayına kadar bir sarkma durumunun olabileceği iddia edildi. Bu sarkma durumu yaşanmış olsa bile en geç akıllı telefonlar Ekim ayında tanıtılacak.

Mevcut seride de benzer durumlar yaşanmıştı. iPhone 12 akıllı telefonları virüs nedeniyle bazı tedarik sorunları yaşamıştı. Tedarik sorunları olduğu için telefonların teslimatları bile gecikmişti. Haliyle tanıtım da geç bir tarihte yapıldı. Telefonların satışa çıkması da zaman aldı.

iPhone 13

iPhone 13 akıllı telefonları için de aynı şey yaşanabilir deniyor. Ama bu kez önden hazırlıklar yapıldığı için tanıtımın en geç Ekim ayına sarkması ve bunun da satışları etkilememesi bekleniyor.

Seride kaç model olacağı konusunda ise henüz net açıklamalar yok. Mini modelinin iptal edilmeyeceği ve yine 4 telefonun geleceğini söyleyen de çok. Bunun yerine Mini model iptal edilecek diyenlerin sayısı da fazla.

Analistlerde bu konuda da bir bölünme söz konusu. Tanıtım yapıldığı zaman anlayacağız. Sonuçta Mini modellerin satışları çok düşük gidiyor. Bu nedenle de üretim sınırlaması yapılıyor. Mevcut modelde üretim sınırlaması olmasına rağmen yeni seride de böyle bir model olur mu dersiniz?

Önceki İçerikiMac Pro Satışları Durdu! Şimdi Sırada iMac Var
Sonraki İçerikKarekod ile HES Kodu Sorgulama
Bilişim uzmanı olan yazar, uzun süredir uygulama alanında yaptığı çalışmalardan sonra web alanında çalışmalarına devam etmektedir.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?