iPhone 13 Sinematik Modunu Gösteren Harika Video

0
195

iPhone 13 serisinin çok fazla avantajı olacak. Seride yer alan avantajları üst üste koyduğumuz zaman, iPhone 12 akıllı telefonlarına göre çok daha iyi bir model geldiğini anlayabiliyoruz. Özellikle kamera kısmında bizi çok daha tatmin edecek özellikler olacak. Bunlardan birisi de iPhone 13 sinematik modu.

Profesyonel çekim kameralarında yer alan sinema modlarını akıllı telefona getiren özellik, odağı otomatik olarak kaydırma ve sığ alan derinliği özelliğini otomatik olarak kullanma artısına sahip. Bu sayede bir sahnede odaklanılacak nesne ya da kişi çok daha öne çıkarılırken, arka kısımlar ise bulanıklaştırılıyor.

Özelliğin nasıl çalıştığı konusunda yakın zamanda açıklamalar da yayınlanan Apple’ın, bu konuda sunmuş olduğu bazı örnekler de var. Tanıtımın hemen sonrasında yayınlanan “Suçlu Kim?” videosu da özelliği daha iyi anlamanızı sağlayacak.

İlginizi Çekebilir: iPhone 13, iPhone 12 ve iPhone 11 Pil Testinde

iPhone 13 Sinematik Mod ile Çekilmiş Video “Suçlu Kim?”

Bir buçuk dakikalık videoda, Apple’ın yeni modunun ne kadar iyi çalıştığı gözüküyor. Biz de bunu vurgulamak adına videoyu paylaşalım dedik.

Videoda çalınan bir tablonun peşine düşen dedektifi görüyoruz. Kanıt arayan dedektif, farklı noktalarda yer alan kanıtlara bakarak, bir ipucu yakalamaya çalışıyor. Bu sırada kameranın detayları ne kadar iyi yakaladığını da anlamış oluyoruz.

Nesne takibini ve odak ayarlamalarını ne kadar iyi yaptığı gözüken serinin, özellikle sosyal medya kullanıcılarının ilgisini çekeceği ise kesin.

iPhone 13 sinematik modu bu videoda çok iyi gösterilmiş ve detaylandırılmış ama bir de testleri de görmek lazım. Telefonlar satışa çıktığında, testlere bakacağız ve modun ne kadar performans vererek çalışacağını da daha iyi anlayacağız.

Bu sırada Apple kanadından da yeni kamera özelliği için videolar gelmeye devam edecek olursa, yine bu videoları da sizlerle paylaşıyor olacağız. Şimdilik sizi sinema modunu gösteren harika video ile baş başa bırakalım.

Önceki İçerikiPhone 13, iPhone 12 ve iPhone 11 Pil Testinde
Sonraki İçerikiPhone 13 Pro DxoMark Puanları Açıklandı
Bilişim uzmanı olan yazar, uzun süredir uygulama alanında yaptığı çalışmalardan sonra web alanında çalışmalarına devam etmektedir.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?