iPhone 13 Serisinin Şarj Süreleri Paylaşıldı

0
782

Birkaç yazıdır tekrar ettiğim bir durum var. Ama yine tekrar edeceğim. iPhone 13 modellerinin testleri başladı. Geliştiriciler ve teknoloji editörleri yeni akıllı telefonları eline aldığı gibi testlere başlıyor. Kimi zaman kamera testleri kimi zaman performans testlerini görüyoruz. Son test ise iPhone 13 pil süreleri konusunda yapıldı.

Bu sefer telefonların ne kadar pil dayanma süresi olduğu değil de hızlı şarj destekli olan akıllı telefonların ne kadar süre içerisinde şarj oldukları konusunda bilgiler paylaşıldı. Test sonuçlarına göre serinin tüm modelleri bu konuda oldukça iddialı sonuçlar elde ediyor.

İlginizi Çekebilir: Apple Watch 7 Satış Tarihleri Açıklandı!

iPhone 13 Serisi Şarj Süreleri Nasıl?

PhoneArena tarafından gerçekleştirilen testlere göre en hızlı şarj olan akıllı telefon iPhone 13 Pro ve iPhone 13 Mini olarak gözüküyor. Muhtemelen biri daha düşük kapasiteli pile sahip olduğu için daha hızlı şarj oluyor bir diğeri ise daha hızlı şarj sunduğu için.

Burada telefonların şarj sürelerine etki eden bir detay daha var. O da pilin dolmaya yakın bir zamanda, şarj süresi konusunda çok yavaşlaması. Diğer iPhone modellerinde de bunu görmüştük. Telefonların pilleri ilk etapta çok hızlı bir şekilde doluyor.

Hızlı bir şekilde dolmaya başlayan piller, sona doğru gelince yavaşlıyor. Çok daha geç bir şekilde dolmaya başlıyor. Bunun nedeni ise telefonların içerisinde yer alan pilin yıpranmasını azaltmak. iPhone 13 akıllı telefonlarında da aynı şey geçerli olmuş onu anladık. Dilerseniz artık şarj sürelerine de geçelim.

iPhone 13 pil süreleri

Yapılan testlere göre şarj süreleri aşağıdaki gibi ortaya çıkmış.

  • iPhone 13 Mini – 1 saat 40 dakika içerisinde tam şarj oluyor.
  • iPhone 13 Pro Max – 1 saat 40 dakika içerisinde tam şarj oluyor.
  • iPhone 13 Pro – 1 saat 38 dakika içerisinde şarj oluyor.
  • iPhone 13 – 1 saat 55 dakika içerisinde şarj oluyor. Serinin en yavaş şarj olan akıllı telefonu olmuş. Aradaki fark çok yüksek değil.

Sonuçlar bu şekilde. Yukarıda yer alan tabloda, hangi telefon kaçıncı dakikada nasıl sonuçlar almış görebilirsiniz. Tabii ki bunları Apple’ın resmi değerleri olmadığını da tekrar hatırlatmış olalım.

Önceki İçerikApple Watch 7 Satış Tarihleri Açıklandı!
Sonraki İçerikApple Watch 7 Türkiye Fiyatı ve Satış Tarihi
Bilişim uzmanı olan yazar, uzun süredir uygulama alanında yaptığı çalışmalardan sonra web alanında çalışmalarına devam etmektedir.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?