iPhone 13 Serisi Pil Kapasiteleri Ortaya Çıktı

0
370

Apple’ın garip bir satış stratejisi var. Açıkçası ben buna pek anlam veremiyorum ama Apple, her tanıtımda pil kapasiteleri ve RAM bellekleri için detayları açıklamıyor. Yakın zamanda iPhone 13 serisinde yer aldığı söylenen RAM miktarları ortaya çıkmıştı. Sonradan ortaya çıkan bu bilgilerle beraber pil kapasitelerini de görmeyi umut ediyorduk. Şimdi de iPhone 13 serisi pil kapasiteleri için bilgi ortaya çıktı.

Apple ne kadar gizli tutmuş olsa da ABD Kimyasal Taşımacılık Merkezi belgelerinde telefonların pil kapasitelerinin ortaya çıktığı söyleniyor. Ortaya çıkan bilgiler ise sevindirici. Çünkü tüm akıllı telefon modellerinde yer alan pillerin kapasitelerinin artmış olduğunu görüyoruz.

İlginizi Çekebilir: iPhone 13 Modelleri için RAM Kapasiteleri Ortaya Çıktı

iPhone 13 Pil Kapasiteleri Nasıl?

Yeni akıllı telefonlarda yer alan pil kapasiteleri geçen sene sunulan modellere göre çok daha iyi gibi gözüküyor. Biliyorsunuz iPhone akıllı telefonlarında genelde düşük kapasiteli piller kullanıldığından, bu konuda bir artış olduğu zaman haliyle seviniyoruz. Peki telefonlarda nasıl bir pil kapasitesi var?

Son belgelere bakacak olursak modellerde yer alan pil kapasiteleri şöyle;

  • iPhone 13 Mini – 2500 mAh değerinde bir pile sahip. Eski model yani iPhone 12 Mini serisinde %11 oranında daha düşük bir pil vardı.
  • iPhone 13 – 3265 mAh değerinde bir pile sahip. Eski model yani temel seri iPhone 12’de %15’lik daha küçük bir pil yer alıyordu.
  • iPhone 13 Pro – 3150 mAh değerinde bir pile sahip. Eski modelde yani iPhone 12 Pro akıllı telefonunda 2.815 mAh değerinde bir pil vardı.
  • iPhone 12 Pro Max – 4400 mAh değerinde bir pille geliyor. Eski modelde 3.687 mAh değerinde bir pil vardı.

iPhone 13 pil kapasiteleri

Görüldüğü gibi iPhone 13 pil kapasiteleri konusunda çok daha iyi bir seri oldu. Tabii ki telefonların içinin açıldığı parçalama testlerini de görmek lazım.

Sadece belgeler üzerinde yer alan pil değerleri değil de bu testler sonrasında, fiziksel olarak göreceğimiz kapasite değerlerine bir bakalım.

Eğer denildiği gibi telefonların içerisinde bu pil kapasiteleri varsa, o zaman söz konusu akıllı telefonlar iOS 15 ile beraber çok daha uzun süre pil dayanma kapasitesine sahip olacaktır.

Önceki İçerikiPad 9 ve iPad Mini 6 Türkiye Fiyatları Nasıl?
Sonraki İçerikiPhone 13 Serisi Kutu İçeriği Değişti mi?
Bilişim uzmanı olan yazar, uzun süredir uygulama alanında yaptığı çalışmalardan sonra web alanında çalışmalarına devam etmektedir.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?