iPhone 13 Serisi Kutu İçeriği Değişti mi?

0
2381

iPhone 13 akıllı telefonları tanıtıldı ve özellikleri paylaştık. Buraya kadar her şey tamam. Ama artık zaman detaylara inme zamanı. En çok merak edilen sorulardan başlayarak telefonlar hakkında detaylara ineceğiz. Nasıl bir seriyle karşı karşıya kaldığımızı da bu şekilde daha iyi anlama fırsatımız olacak. En çok merak edilen detayla başlayalım. O da iPhone 13 kutu içeriği konusu.

Biliyorsunuz iPhone 12 serisi tanıtıldığı zaman Apple bu konuda bir karar açıklamıştı. Artık akıllı telefonlarının kutu içeriğinde şarj aleti yer almayacaktı. Bu şekilde plastik kullanımının azaltılacağı söylenmişti. iPhone 13 serisinde de aynı durumun olup olmayacağı merak konusu olmuştu. Telefon tanıtıldığı zaman, bu soru işaretleri de ortadan kalkmış oldu.

İlginizi Çekebilir: iPhone 13 Serisi Pil Kapasiteleri Ortaya Çıktı

iPhone 13 Kutu İçeriği Yine Boş

Apple kararından geri adım atmadı. iPhone 13 akıllı telefon serisinin de yine kutu içeriğinde herhangi şarj aleti olmadığını ve kulaklığın bulunmadığını görüyoruz. Kutuda kulaklık gibi bir aksesuar modelinin de yer almadığı gözüküyor. Kutuda yer alanlar ise şöyle;

  • Telefon
  • USB-C ile Lightning kablosu
  • Belgeler

Hem temel modelde hem de Pro modelinde söz konusu akıllı telefonların kutu içeriği boş. Hatta bu sene gelen modellerde bir değişiklik daha var. Bu değişiklikle beraber kutularda kullanılan şeffaf filmler de çıkarıldı.

Şeffaf filmler yerine delikli bir kağıt ile kutunun arkasında yine mühür kullanılacak. Fakat şeffaf filmlerin kullanılmamış olması, plastik kullanımını biraz daha azaltacak. Söylenene göre bu tercihle beraber plastik kullanımında 600 ton gibi bir azalma durumu söz konusu olacak.

iPhone 13 kutu içeriği

Çevreye karşı duyarlılık adına atılan bu adımlarda Apple’ın başarı elde ettiği kesin. Ama bir yandan da şunu sormak gerekiyor ki madem bu kadar çok plastik kullanılıyordu neden daha önce böyle kararlar alınmadı diye sorasımız geliyor.

Belki eski serilerden itibaren böyle bir uygulama yapılsa, plastik kullanımı çok daha fazla azalmış olacaktı. Benzeri kararlar devam edecek mi göreceğiz.

Önceki İçerikiPhone 13 Serisi Pil Kapasiteleri Ortaya Çıktı
Sonraki İçerikiPhone 13’ün Hangi Renkleri Var? İşte Tüm Seçenekler
Bilişim uzmanı olan yazar, uzun süredir uygulama alanında yaptığı çalışmalardan sonra web alanında çalışmalarına devam etmektedir.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?