iPhone 13 Serisi için Yine İddialı Bir Açıklama Var

1
345

Eylül ayında geleceği neredeyse kesinleşen iPhone 13 akıllı telefon serisi için çok fazla şey duyduk. Telefon nasıl olacak ya da sistemsel açıdan nasıl farkları olacak gibi birçok noktada yeni bilgiler var. Bu zaman kadar ortaya atılan iddialar ve söylenenler bir yana, sürekli yeni seri için paylaşımlar da devam ediyor.

Artık beklentileri değiştirebilecek ne olabilir ki sorusunu sormaya başladığımız şu günlerde, yeni akıllı telefon serisi için bir detay daha ortaya çıktı. Bu kez Mark Gurman yeni seriler için bir beklentisini açıkladı ve açıkçası telefona olan ilginin de bir hayli artmasını sağladı.

Bunu da Okuyun: Mac Pro, Radeon Pro W6000X ile Güçlendi

iPhone 13 Serisi ProRes Desteğine mi Sahip Olacak?

Mark Gurman tarafından yapılan paylaşıma bakılacak olursa yeni akıllı telefonlarda ProRes desteğinin olacağı söyleniyor. Video çekimleri için öne çıkacak olan ProRes desteği sayesinde, telefonlarla çekilmiş olan görüntüler çok daha kolay bir şekilde düzenlenebilecek.

Video içerisinde portre modu artıları gibi artıların da olması yine beklentiler arasında. Ama ne gelirse gelsin kesinlikle en çok öne çıkan ProRes desteği olacaktır. Yüksek kaliteli bir formattan söz ediyoruz ve bu desteğin gelmesi, hem çekimlerin kalitesini arttırır hem de düzenlemelerin daha kolay bir hale gelmesini sağlar.

iPhone 13

Ayrıca tüm bunların yanında telefonların 60 fps üzerinde 4K çekim yapabileceği de söyleniyor. Tabii ki burada görüntü işlemcisine çok iş düşüyor.

Görüntü işleme birimi ve yeni gelecek olan A serisi işlemci farkını ortaya koyacak olursa ve kameralar da biraz daha iyi tutulacak olursa, iPhone 13 kesinlikle DxOMark listelerinin başını hedefleyen bir seri olur.

Tabii ki şunu da unutmamak gerekiyor ki gelecek olan bir seri. Yani telefonlar içerisinde mini model de olacak temel model de olacak. Pro ve Pro Max serisi de yer alacak.

Hangi modelde nasıl bir kamera deneyimi sunulacağını ancak tanıtım bize söyleyebilir. Sadece şu an için Pro modellerin daha önde olacağı gibi kesin bir yorumda bulunabiliriz.

Önceki İçerikApple Watch Şarj Sorunları
Sonraki İçerikNeden Mac Almalıyım? Apple’a göre Mac Almak için 11 Neden!
Bilişim uzmanı olan yazar, uzun süredir uygulama alanında yaptığı çalışmalardan sonra web alanında çalışmalarına devam etmektedir.

1 YORUM

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?