iPhone 13 Serisi için Şaşırtan Anket

0
642

Apple’ın bir sonraki akıllı telefon modeli sıralamaya göre iPhone 13 akıllı telefonu olacak. Devam serisi olarak gelecek olan akıllı telefon için özellikleri uzun bir süredir konuşmaktayız ama konuşmadığımız bir şey daha var. O da akıllı telefonun ismi. Aslında seri devam serisi olacak ve böyle isimlendirilmesi lazım ama farklı bir durum var.

ABD’de bazı batıl inançlar doğrultusunda 13 sayısının uğursuz olduğu düşünülüyor. Kötü şans getirdiğine inanılan bu sayıyı koltuk numaralarından kaldıran uçak firmaları bile var. İşte bu nedenden dolayı yeni iPhone akıllı telefonlarının farklı bir isimle isimlendirileceğini düşünen kullanıcılar da var. İşte bu konuda da yeni bir anket çalışması yapıldı.

İlginizi Çekebilir: iPhone 13 Pro Renderlerına Göre Hazırlanmış Konsept Video!

Kaç Kişi iPhone 13 İsminin Kullanılacağını Düşünüyor?

SellCell tarafından yapılan anket çalışmasına göre, birçok kullanıcı yeni iPhone modellerinin 13 olarak isimlendirilmeyeceğini düşünüyor. Anket çalışmasında öne çıkan isim ise iPhone 2021 olarak gözükmüş durumda.

Anket çalışmasında kullanıcıların %38’lik bir kısmı telefonların iPhone 2021 olarak isimlendirileceğini düşünüyor olsa da bu oranı hemen takip eden ikinci kısımda iPhone 13 isimlendirmesi var. Ankete göre iPhone 13 olarak isimlendirileceğini düşünen kullanıcıların oranı da %26 olarak kalmış durumda.

İlginç bir şekilde isimlendirme yapılacağını düşünenler de var. Mesela iPhone 21 olarak isimlendirilme imkanının olduğu da gelen bilgiler arasında. Buna göre %16’lık kullanıcı kitlesi de iPhone 21 olarak telefonların isimlendirileceğini düşünüyor. Serinin böyle devam edeceği iddiası da var.

iPhone 13

Bunun hemen arkasından ise iPhone 12S serisi geliyor. Birkaç farklı yer de daha telefonun iPhone 12S olarak isimlendirildiğini gördük. Anket çalışmasına göre de kullanıcıların %13’lük kısmı yeni serinin iPhone 12s serisi olarak isimlendirileceğini düşünüyor.

En az orana sahip olan ise iPhone 14 olarak isimlendirme. Ankete göre iPhone 14 olarak isimlendirme yapılacağını söyleyen kullanıcıların oranı %7. Şimdilik anket sonuçları böyle ama serinin gerçekten iPhone 13 olarak gelip gelmeyeceği önemli bir konu. Tabii ki Apple’ın resmiyette yapacağı açıklamayı görmeden bir şey söylememiz çok zor olacak. Bekleyeceğiz ve Apple’ı izleyeceğiz.

Önceki İçerikiPhone 13 Pro Renderlerına Göre Hazırlanmış Konsept Video!
Sonraki İçerikiOS 15 ve iPadOS 15 için Gözden Kaçan Önemli Güvenlik Artısı!
Bilişim uzmanı olan yazar, uzun süredir uygulama alanında yaptığı çalışmalardan sonra web alanında çalışmalarına devam etmektedir.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?