iPhone 13 Rose Gold Kasası Ortaya Çıktı

0
297

2-3 ay kadar önce iPhone 13 için yeni bir renk seçeneği gündeme gelmişti. Yeni akıllı telefon modelleri için gündeme gelen renk seçeneği, en basit şekilde söylemek istersek pembe renkti. O dönem bu yeni renk için ortaya çıktığı söylenen görseller, daha açık bir pembe rengini işaret ediyordu. Fakat bu rengin iPhone 13 Rose Gold olarak geleceği ve sanıldığı kadar parlak olmadığı anlaşıldı.

Nasıl anlaşıldı? Telefonun yeni renk seçeneğine ait olduğu ileri sürülen görseller paylaşıldı. Nasıl bir tasarım göreceğimizden çok nasıl bir renk göreceğimize odaklanmış olsak bile, bu görsel tasarımı da gösteriyor.

İlginizi Çekebilir: Netflix Uzamsal Ses Desteği için Neler Gerekli?

iPhone 13 Rose Gold Nasıl Duracak?

Görselin gerçek olup olmadığını bilemiyoruz. Bunu teyit eden Apple olacak. Bunun için erken bir dönemde de kesin bilgi vermemiz doğru olmaz. Ama şu var ki eğer görsel gerçek ise farklı bir renk bizi bekliyor olacak.

Tam olarak pembe de diyemeyeceğimiz renk, biraz daha mat bir konumda olacak diyebiliriz. Kasanın alt kısmına doğru hafif gölge efektlerine de sahip olduğu görülen yeni renk seçeneğinin, telefonu değiştireceği kesin.

Bu renk ne kadar tercih edilir bunun yorumunu bile yapamıyorum. Hangi kullanıcı nasıl karşılar bilinmez ama şu var ki değişiklik ne olursa olsun güzel bir şey.

iPhone 13 Rose Gold

iPhone 13 Rose Gold renk seçeneğinin gözüktüğü görsellerde, dikkat çeken diğer değişim sinyali ise tasarım. Akıllı telefonun tasarımı için de bilgi verdiğini söyleyebileceğimiz görselde, kamera alanının büyüdüğünü anlıyoruz.

Kamera alanında 3 adet geniş kamera kullanılmış olacak. Lensler geniş olacak ve iPhone 12 ile direkt ayrılacak. Bu görsele göre konuşacak olursak kamera alanı biraz daha büyüdüğü için telefonun ortasına doğru da geldiğini net olarak söyleyebiliriz.

Çok büyük tasarım değişikliği olmasa bile bu hareketleri bile görmemiz güzel. Bu değişiklik şey gibi sanki bir otomobilin yeni modeli tanıtılmışta, tasarım değişikliğine gidilmeden makyajlama çalışması yapılmış gibi. Yeni kasa gelmeyecekte makyajlı kasa gelecek. Biraz öyle düşünebiliriz.

Önceki İçerikNetflix Uzamsal Ses Desteği için Neler Gerekli?  
Sonraki İçerikiPhone 13 Kutu Etiketleri Sızdı! İsim Tartışmaları Bitecek
Bilişim uzmanı olan yazar, uzun süredir uygulama alanında yaptığı çalışmalardan sonra web alanında çalışmalarına devam etmektedir.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?