iPhone 13 Renk Seçenekleri için İlk Tahminler Gelmeye Başladı

0
242

iPhone modelleri nedense son ana kadar gizli kalamıyor. Telefonlar için illa ki bir detay ortaya çıkıyor ve yeni modelleri konuşmaya başlıyoruz. iPhone 13 serisi için de benzer durumlar geçerli oldu.

Telefonun tasarımı konusunda önemli bilgiler veren render çalışmaları ve sızıntılar peşi sıra geldi. Bütün sızıntıların üzerinde durduğu tasarım hemen hemen aynı. Haliyle biz de bu tasarımın geleceğini düşünüyoruz.

Genel anlamda beklenen tasarım dışında şimdi de bu tasarımda hangi renklerin kullanılacağı konusunda yeni bazı iddialar gündeme gelmeye başladı. Telefonda hangi renkler olacak sorusunun cevabını bulmaya çalıştığımız şu günlerde yeni bir render çalışması ile beklenen renkler gözüktü.

İlginizi Çekebilir: iPhone 13 Kılıfları Yan Yana Görüntülendi

iPhone 13 Renkleri Nasıl Olur?

Telefonun yine renkli bir seri olarak geleceği konusunda genel bir kanı olduğunu söyleyebilirim. Son render çalışmasında da bu renler öne çıkarılmış durumda. ConceptsiPhone tarafından hazırlanan yeni bir videoya göre telefonda olması beklenen renkler;

  • Turuncu
  • Kırmızı
  • Beyaz
  • Sarı
  • Yeşil
  • Mavi
  • Mor

Olacak. Mor renk burada bize en farklı gelen renk beklentisi oldu ama onun da bir mantığı var. Biliyorsunuz iPhone 12 modellerinde sonradan telefonlara mor renk seçeneği eklendi. Telefonlar temel modelde ve mini modelinde mor renk seçeneğini kazandı ve satışların da yükselmesine etki eden bir durum oluştu.

Bu beklenen renkler içerisinde anlamsız olarak gelen herhangi bir renk olmadığının da altını çizmek isterim. iPhone 13 akıllı telefonunda tüm bu renkler sunulursa, sürpriz olmaz. Belki Pro ve Pro Max modellerinde farklı renk seçenekleri olabilir.

Takip edenler bilecek, Pro modelleri genelde daha az renk seçeneğiyle geliyor ve genelde bu modellerde sunulan renk seçenekleri biraz daha oturaklı renkler oluyor.

iPhone 13 serisinde de yapı değişmeyebilir. Temel model ve mini modeli çok fazla renk seçeneği sunabilir ve Pro modelleri bu konuda sınırlı kalabilir. Daha fazla bilgi ortaya çıkar ya da resmi bir şey gözükecek olursa biz de ekleriz.

Önceki İçerikMac’de Zoom görüşmesini gizlice nasıl kaydedersiniz?
Sonraki İçerikiPhone 13 beklenmeli mi? Yoksa iPhone 12 serisi mi alınmalı?
Bilişim uzmanı olan yazar, uzun süredir uygulama alanında yaptığı çalışmalardan sonra web alanında çalışmalarına devam etmektedir.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?