iPhone 13 Pro Tasarımını Gösteren Video Yayınlandı

0
910

iPhone 13 Pro hazırlıkları resmi olarak başlamış durumda. Zaten bu telefon sürpriz bir model değil. iPhone 12 çıktığı anda Apple 12 serisine tamam diyor ve 13’e geçiyor. Bu 14 için de muhtemelen 15 için de böyle olacak.

Olay şu ki telefonun geliştirme aşamasında çok fazla bilgi gelmiyor. Genelde telefon üretime girdiği zaman ya da bazı şeyler tedarikçilerle paylaşıldığı zaman sızıntılar geliyor.

Haliyle üretim zamanı yaklaştığı zaman, daha fazla bilgi de ortaya çıkmış oluyor. Yeni akıllı telefonlar için de durum bu. Şimdiye kadar az da olsa yeni seriler hakkında da bilgiler var. İşte bu bilgiler ışığında hazırlanan ilk konsept çalışmaları da gelmeye başladı.

İlginizi Çekebilir: iOS 14.5 Beta 2 ile Nasıl Değişiklikler Geldi?

iPhone 13 Pro Videosunda Nasıl Detaylar Gözüküyor?

Yeni akıllı telefon için paylaşılan videoda, beklenen tasarım vurgulanmış. Baktığınız zaman kasa yapısının aynı kaldığını görüyoruz. Yine düz kasalar kullanılmış durumda.

Telefonun yanlardan ve üstten tamamen düz kasa kullanacağı vurgulanırken, genel tasarım yapısının da benzer kalacağı gözüküyor. Burada değişen tek kısmın, ön kısımda yer alan çentik alanı ve arka kısımdaki kamera alanı olduğunu görüyoruz. Ön kısımda yer alan çentik bölümü değiştirilmiş ve çok daha küçük bir çentik kullanılmış.

Ekran bölümünün daha fazla öne çıkarılması sağlanmış. Bunun yanında kamera alanının ise sızıntılarda olduğu gibi kare şeklinde kalmaya devam edeceği görülüyor. Fakat şu var ki kamera alanının arka planı siyah bir zeminle değiştirilmiş durumda.

iPhone 13 Pro

Bu siyah zemin içerisinde kullanılan yapıyı daha önce anlatmıştık. Koyu bir cam kullanılması ve lenslerin net olarak dışarıdan gözükmesinin engellenmesi söz konusu olacak. Tabii ki bu tasarım ne kadar gerçeği yansıtıyor tartışılır ama şu ana kadar gelen sızıntılar da bunu doğruluyor.

Eğer kamera alanında bu şekilde bir renk seçimi yapılacak olursa bu durumda da özel bazı renkler gelebilir. iPhone 13 Pro ile siyah model geri dönebilir. Tamamen siyah ve yanları metal renkli bir telefon çok tercih edilir diye düşünüyorum. Tabii ki şu an bu iddialar için erken olduğunu da belirtelim.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?