iPhone 13 Pro Selfie Kamera Puanları Nasıl?

0
171

iPhone 13 Pro serisinin DxOmark kamera puanları yakın zamanda açıklanmıştı. Aslında serileri kısmının hiç bir anlamı yok. Tüm modeller için Mini de dahil olmak üzere kamera puanları açıklandı. Fakat açıklanan bu kamera puanlarının tamamı arka kamera değerlendirmesi üzerineydi. Ana kamera dediğimiz arka kameralar için puanlar belirlenmişti. Şimdi de iPhone 13 Pro selfie kamerası için puanlar açıklandı.

Ön kamera için açıklanan puanlarda telefon, yine en iyi modeller arasına girmeyi de başardı. Peki, açıklanan puanlara göre derecelendirme nasıl? Telefonun listedeki yeri ne oldu?

İlginizi Çekebilir: Apple Parlatma Bezi Fiyatına Rağmen Tükendi

iPhone 13 Pro Selfie Kamera Puanları

DxOmark değerlendirmesine göre yeni akıllı telefon modelinde ön kameranın fotoğraf çekim puanı 102 olarak belirlenmiş durumda. Yine fotoğraf çekimlerinde akıllı telefonun 102 puan gibi iddialı bir puan aldığını görüyoruz.

Diğer taraftan video kısmında ise akıllı telefonun bir tık geri planda kaldığını görüyoruz. Video puanlarının daha geride olması da sürpriz bir durum değil. Genelde arka kameralar için de aynı şey geçerli oluyor.

Fotoğraf puanları genelde bir tık daha önde açıklanıyor. Konumuza geri dönecek olursak iPhone 13 Pro selfie puanlarında video kısmında 95 puan almış durumda. Biraz daha geri planda olsa da genel değerlendirmede yine iddialı olan puanın telefonun en iyiler arasına taşıdığını görüyoruz.

iPhone 13 Pro selfie

Ama tabii ki şunu da söylemek lazım ki en iyisi değil. Yani model ilk 3 sırada ya da ilk 5 içerisinde yer almıyor. Bu değerlendirmeyle beraber telefon genel sıralamada ilk 10 içerisinde gözüküyor.

Zirvede yer alan model ise bu alanda Huawei P50 Pro olarak gözüküyor. Zirvede yer alan P50 Pro akıllı telefon modelinin kamera puanı ise 106 puan olarak açıklanmış durumda.

Her ne kadar arada 7 puanlık bir fark olsa da sonuç olarak iPhone 13 Pro birincinin 7 puan gerisinde ve listede de 10.sırada yer alıyor. Zaten ilk 3 içerisinde Huawei’nin akıllı telefonlarının olduğunu da ekleyelim. Benzeri durum arka kameralar için de geçerli.

Önceki İçerikApple Parlatma Bezi Fiyatına Rağmen Tükendi
Sonraki İçerikApple Watch 7 Parçalarına Ayrıldı! İşte İç Tasarım
Bilişim uzmanı olan yazar, uzun süredir uygulama alanında yaptığı çalışmalardan sonra web alanında çalışmalarına devam etmektedir.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?