iPhone 13 Pro Renderlerına Göre Hazırlanmış Konsept Video!

0
219

iPhone 13 Pro akıllı telefonu, yine serinin büyük hacimli akıllı telefonu olacak. Ben burada seriyi iki kola doğru ayırıyorum. Birinci kısım iPhone 12 temel versiyon ve işte mini falan gelirse, ikinci kısım ise Pro modelleri.

Pro modelleri aynı teknik özellikler kullanılıyor gibi gözükse de önemli değişiklikler ve dokunuşlar getiriyor. İşte iPhone 13 Pro bu noktada önemli bir akıllı telefon. Serinin güçlü telefonu için bu sefer farklar da daha fazla olacak. Temel modele göre daha fazla fark karşımıza çıkacak. İşte bu farkları da gösteren yeni bir video yayınlandı.

İlginizi Çekebilir: iPhone 14 ile İlgili Yeni Açıklamalar Geldi

iPhone 13 Pro Videosunda Dikkat Çeken Detaylar

Concept Creator tarafından hazırlanan yeni konsept videosunda akıllı telefonun tasarım yapısının nasıl olacağı üzerinde duruluyor. Render görüntüleri üzerinden seriye en yakın olacağı düşünülerek hazırlanan konsept çalışması, gerçekten bu şekilde bir tasarım gelebilir dedirtiyor.

Öyle ki videoda yer alan akıllı telefona baktığımız zaman, yine düz panel bir akıllı telefon kullanıldığını göreceğiz. Çerçeveler tamamen düz olacak ve iPhone 12 gibi bir yapı olacak. Zaten beklediğimiz de bu olduğu için burada konsept videosunun mantıklı olduğunu söylemek gerekiyor.

Diğer taraftan telefonun çerçeveleri biraz daha geniş ve biraz daha net olacak gibi gösterilmiş. Bu çerçeve dışında akıllı telefonun çentik alanı da yine aynen kullanılmış. Sadece ölçülerde bir farklılık yapılacağı konusunda vurgu yapıldığını görüyoruz.

Onun dışında çok büyük değişim beklemeyin ki zaten çok büyük bir değişiklikte yok gibi. Konsept videosunda dikkatimi çeken son nokta ise kameralar. iPhone 13 Pro akıllı telefonlarında yer alacak kameraların daha farklı olacağını söylemiştik.

Konsept videosu tam olarak bunu destekleyen bir detay veriyor. Kameralara baktığımız zaman kameraların çok daha geniş gösterildiğini görüyoruz. Ayrıca kameraların dışarı doğru çıkıntısı da net olarak vurgulanmış durumda. Burada belki de bir ek kılıf kullanılması bile gerekebilir. Tabii ki eğer telefon böyle gelecek olursa. Henüz doğrulanmış bir şey yok.

Yine konsept videosunda kamera sayısı olarak ise 3 kameranın aynen kullanılmaya devam edeceği vurgulanmış. Üç kameranın dışında geniş bir lens alanı daha var. Bu lens alanı dediğim yer LIDAR tarayıcı olarak mı vurgulanmış emin olamadım.

Telefonların içerisinde LIDAR tarayıcı kullanıldığını biliyoruz. iPhone 12 ile beraber LIDAR tarayıcı resmi olarak kullanılmaya başlandı. Ama bu kadar geniş boyutlara kadar çıkılması LIDAR tarayıcı konusunda da farkları göreceğimiz anlamına geliyor olabilir.

Konsept videosunu da ekleyelim ve siz de iPhone 13 Pro için nasıl bir yapı beklediğimizi görün. Videoda yer alan tasarım ne kadar doğru olacak onu ancak tanıtımda görürüz.

Önceki İçerikiPhone 14 ile İlgili Yeni Açıklamalar Geldi
Sonraki İçerikiPhone 13 Serisi için Şaşırtan Anket
Bilişim uzmanı olan yazar, uzun süredir uygulama alanında yaptığı çalışmalardan sonra web alanında çalışmalarına devam etmektedir.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?