iPhone 13 Pro Parçalarına Ayrıldı! İşte Detaylar

0
337

Bazı detaylara ulaşmak ve iç tasarım hakkında bilgi almak için iPhone 13 Pro modelinin parçalanma testlerini bekliyorduk. Telefonun nasıl bir pil kullandığı ve iç tasarımının nasıl dizayn edildiğinin bu şekilde ortaya çıkacağını söylemiştik.

Beklediğimiz parçalama testi ise sonunda geldi. Telefonun içinin gösterilmesini sağlayan test ile beraber çok önemli bilgiler de ortaya çıkıyor desek yeridir. iFixit ekibi tarafından yapılan parçalama testinin detaylarına geçiyorum ve neler var neler yok görüyoruz.

İlginizi Çekebilir: iOS 15 Sürümünde Instagram’da Yaşanan Ses Sorunu Giderildi

iPhone 13 Pro Pili Kesinleşmiş Oldu

Parçalanma testi ile kesin olarak ortaya çıkmasını beklediğimiz ilk detay tabii ki akıllı telefonların pil kapasitesi olmuştu. Daha önce pil kapasitesinin sızdırıldığını söyledik ama fiziksel olarak kapasiteyi girmemiştik.

Apple’ın da bu konuda açıklama yapmadığını biliyorsunuz. Parçalama testlerine baktığımız zaman ise bataryanın 3095 mAh değerinde olduğunu görüyoruz. Gerçekten söylendiği gibi bataryada büyümeye gidilmiş durumda.

Daha önce kullanılan batarya 2815 mAh değerindeydi. Burada iddialar doğru çıktı. Artık telefonlar daha büyük bir batarya kullanıyor ve haliyle pil dayanma süresinin de arttığını göreceğiz.

Pil yine L şeklinde kullanılan bir pil olduğu için burada çok büyük bir tasarım değişikliğine gidilmediğini de görüyoruz.

İç tasarım kısmında genel olarak bir değişiklik olmadığını da eklemek gerekiyor. Genel tasarımın yapısı oldukça benzer. Eski serilere göre kapasiteler ve kamera alanlarında değişiklikler var ama dediğimiz gibi bu iç tasarım yapısını çok fazla etkilememiş.

Zaten kamera sensörlerinin daha büyük olduğunu ve ve yine iddialı bir modem olan Qualcomm X60 modem kullanıldığını da biliyoruz.

Burada RAM kısmında da iddialar doğru çıktı. Çünkü Apple’ın RAM için yine Samsung’u tercih ettiği söyleniyordu. Parçalara baktığımız zaman Samsung’un imzasını net olarak görüyoruz.

Artık daha fazlası için yeni akıllı telefonların parçalanma videosunu da ekliyoruz. Videoya baktığınız zaman da iPhone 13 Pro nasıl bir iç yapıyla geliyor daha iyi anlayabilirsiniz. Özellikle büyüyen kamera modüllerinin dikkatinizi çekeceğini düşünüyorum.

Önceki İçerikiOS 15 Sürümünde Instagram’da Yaşanan Ses Sorunu Giderildi
Sonraki İçerikiPhone 13 Pro’da, Üçüncü Parti Uygulamalarda 120Hz Hatası mı Var?
Bilişim uzmanı olan yazar, uzun süredir uygulama alanında yaptığı çalışmalardan sonra web alanında çalışmalarına devam etmektedir.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?